Test vestavných trub 2023

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2023

Snahy o šetření ve všech směrech nás nutí k méně častým návštěvám restaurací a intenzivnějšímu vaření a pečení doma. V tomto ohledu je klíčová trouba. Pokud zvažujete její koupi, možná si vyberete právě v našem testu. Do laboratoře jsme poslali 11 vestavných modelů a zevrubně zhodnotili jak jejich pečicí schopnosti, tak energetickou náročnost, snadnost obsluhy či bezpečnost.

I ti, kdo ještě před několika lety chodili kolem trouby prakticky bez povšimnutí, si možná v současné nelehké době uvědomují, jak důležitým parťákem při pečení nejrůznějších pokrmů vlastně je.

Pokud přemýšlíte o koupi nového pečicího pomocníka, možná si vyberete právě v našem testu. Letos jsme do něj zařadili 11 vestavných trub v cenovém rozpětí od zhruba 10 do více než 52 tisíc korun. Rozdíly ve výbavě se najdou například v různých způsobech čištění (pyrolytické, manuální…) nebo v parní funkci, kterou disponují jen některé modely.

Prověřili jsme jak samotné pečení (kuřete, sněhových pusinek, piškotu atd.), tak stabilitu či přesnost nastavení teploty nebo efektivitu grilu. Tu jsme posuzovali při opékání bílého toustového chleba.

Součástí komplexního hodnocení bylo jako obvykle i měření spotřeby elektrické energie, hodnocení obsluhy i zkoušky hlučnosti a bezpečnosti.

Podobně komplexní zkoušky najdete i v testech dalších kuchyňských pomocníků, například robotů.


Testované výrobky - vestavné trouby (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vestavné trouby (75 výrobků)
poslední aktualizace: 30.12.2022


Přihlásit