Test mikrovlnných trub 2022

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2022

Po dvou letech vám opět přinášíme test mikrovlnných trub. V tabulkách tentokrát najdete základní mikrovlnky, modely s grilem i multifunkční trouby s horkovzdušnou funkcí, a to jak volně stojící, tak i vestavné. Celkem do laboratoře putovalo 29 výrobků. Testovali jsme, jak dovedou ohřívat jídlo, rozmrazovat maso, případně také grilovat či péct. Zajímalo nás, jak snadno se obsluhují, zda nejsou energeticky náročné nebo příliš hlučné.

Mikrovlnné trouby v testu

Výsledky všech testů mikrovlnných trub najdete v naší databázi 87 mikrovlnek.

Mikrovlnka může mít spoustu funkcí a široké využití, ale někomu postačí jen ta základní. Abychom vám pomohli s výběrem, zařadili jsme do letošního testu modely z různých kategorií. V zásadě se můžete setkat se třemi hlavními typy – mikrovlnkami základními, s grilem a multifunkčními. Více se o jednotlivých kategoriích mikrovlnek dozvíte v testu či v našem nákupním průvodci.

Najděte tu nejlepší mikrovlnku pro vás

Na internetu si můžete přečíst nespočet recenzí mikrovlnek, hodnocení spotřebitelů i marketingových článků. Díky našim nezávislým testům se ovšem dozvíte reálná data a podrobné informace o výkonech a schopnostech mikrovlnných trub. Díky testům zjistíte, zda jde o kvalitní mikrovlnku, či nikoliv. Testy probíhají v odborné laboratoři pod dohledem zkušených expertů.

Alfou a omegou testu je série zkoušek přípravy pokrmů. Prověřila ty nejdůležitější funkce všech mikrovlnek, tedy ohřev a rozmrazování. Odborníci v laboratoři zjišťovali, jak dobře dovedou trouby pomocí mikrovln rozmrazit maso, připravit mraženou hotovku či ohřát studené hotové jídlo nebo vodu v dětské lahvi. U grilovacích a multifunkčních modelů pak testovali rozpékání toastů, grilování kuřete i přípravu zmražené pizzy a nakonec u části také pečení máslových koláčků v horkovzdušném programu.

Co také testujeme

Spotřebičům určeným k přípravě a ohřevu pokrmů se dTest věnuje pravidelně. Každoročně testujeme:

Co jsme zjistili

Výsledky testování ukazují, že základní funkce ovládá většina mikrovlnek bez výraznějších problémů. Největší rozdíly jsme zaznamenali u zkoušek grilu. Vedle velmi dobrých či dobrých známek jsme rozdali také větší počet dostatečných, a dokonce i několik nedostatečných. Sháníte-li mikrovlnku s grilem, náš test může výrazně pomoct s výběrem.

V článku se dále dozvíte, jak dobře se mikrovlnky ovládají a jak se s nimi pracuje. Prozraďme, že mezi testovanými výrobky panovaly ve zkoušce obsluhy rozdíly. A řadě trub měli laboratorní odborníci co vytýkat. Například nesnadné otevírání dvířek, komplikované nastavení programů či špatnou viditelnost jídla během ohřívání. Nechybějí ani výsledky zkoušek spotřeby elektřiny, hlučnosti a bezpečnosti.

Jak vybrat mikrovlnku?

Nabídka mikrovlnek na trhu je opravdu široká a zorientovat se v ní nemusí být vůbec snadné. Pokud si nejste jistí, který typ mikrovlnné trouby je pro vás ten pravý a na co si dát při výběru pozor, doporučujeme vám přečíst našeho nákupního průvodce.


mikrovlnky volně stojící (porovnat)

mikrovlnky vestavné (porovnat)

multifunkční mikrovlnky volně stojící (porovnat)

multifunkční mikrovlnka vestavná (porovnat)

mikrovlnky s grilem volně stojící (porovnat)

mikrovlnky s grilem vestavné (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mikrovlnné trouby (118 výrobků)
poslední aktualizace: 2.11.2023


Přihlásit