Test přenosných bezdrátových reproduktorů 2022

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2022

Přenosné bezdrátové reproduktory rozhodně nepatří mezi sezónní zboží. Kvalitně reprodukovaná hudba potěší na party pod širákem i na lyžařském zájezdu. Na trhu jich ale není zrovna málo. A naše testy pravidelně ukazují, že údaje výrobců obvykle nevypovídají mnoho o jejich skutečných kvalitách. Který reproduktor vás tedy roztančí?
 

Bluetooth reproduktory v testu

  • reproduktory všech cenových kategorií
  • zkoušky zvuku, obsluhy i baterie
  • možnost porovnání celkových hodnocení i výsledků jednotlivých zkoušek
  • nové modely výrobců JBL, Bose, Sony, LG, Niceboy, Lamax a dalších

Sony, Bose, LG nebo JBL. Který je nejlepší bluetooth reproduktor pro vás? Jak kvalitně nové přístroje hrají? Jak snadno se používají a jak dlouho vydrží hrát na jedno nabití? dTest nechal laboratorně otestovat 30 nových přenosných bezdrátových reproduktorů.

Přenosný reproduktor: Zvuk v hlavní roli

Kvalita zvuku není něco, co byste se dozvěděli pouhým pohledem na specifikace výrobků. Na papíře srovnatelné přenosné reproduktory můžou ve skutečnosti hrát úplně jinak. Také naše zkoušky ukázaly, že nezáleží tolik na velikosti, hmotnosti nebo ceně. Poměrně vysokou kvalitu reprodukce jsme našli i u přístrojů, od kterých byste to nečekali.

Mini reproduktor radši ne

Mezi testované výrobky jsme nezařadili jen velké a drahé bluetooth reproduktory, ale také menší a levnější přístroje. A právě v nižší váhové kategorii byl kvalitní zvuk extrémní vzácností. Jeden z menších přenosných bezdrátových reproduktorů si dokonce za kvalitu reprodukce vysloužil hodnocení nedostatečně.

Dlouhá výdrž? Ano, ale...

Výdrž baterie je dalším z údajů, které výrobci skoro vždy uvádějí a téměř nikdy se na ně nedá spolehnout. V našem testu bluetooth reproduktorů jsme ale narazili i na výrobce, kteří své přístroje podcenili. Dva testované reproduktory například vydržely přehrávat hudbu o více než 10 hodin déle, než bylo deklarováno.

Repro v rukou odborníků

Naše testy jsou víc než recenze. Vzorky pro naše testy nakupujeme stejně jako běžní spotřebitelé. Nikdy nám je neposkytují výrobci. Všechny produkty testujeme v akreditovaných laboratořích a hodnocení vypočítáváme z naměřených dat, případně kvantifikovaných hodnocení několika uživatelů. Přečtěte si více o tom jak pracujeme a jak testujeme bluetooth reproduktory.


Testované výrobky - přenosné bezdrátové reproduktory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Přenosné bezdrátové reproduktory (30 výrobků)
poslední aktualizace: 1.12.2022


Přihlásit