Test chytrých hodinek 2022 II

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2022

Chytré hodinky rozhodně nejsou něco, co by člověk nutně potřeboval k životu. Nepochybně ale existují situace, které vám jejich přítomnost na zápěstí zpříjemní nebo zjednoduší. Letos jsme provedli revizi naší metodiky testování a podle inovovaných pravidel jsme hned otestovali 21 aktuálních modelů. Jak se jim na novém „hřišti“ dařilo?

Chytré hodinky v testu

  • výrobky všech cenových kategorií
  • zkoušky monitoringu aktivit, funkcí, výdrže baterie a dalších vlastností chytrých hodinek
  • možnost porovnání celkových hodnocení i výsledků jednotlivých zkoušek
  • nové modely výrobců Apple, Samsung, Garmin, Huawei, Xiaomi, Fitbit a dalších

Samsung, Apple, Garmin nebo Xiaomi. Které chytré hodinky jsou nejlepší na sport? A které jsou nejlepší pro běžné každodenní nošení? Náročným zkouškám jsme tentokrát podrobili přes dvě desítky nových modelů.

Nejlepší chytré hodinky na sport

Chytré hodinky jsou díky měření pohybových aktivit oblíbeným doplňkem příležitostných i profesionálních sportovců. Schopnosti sledování fitness proto důkladně měříme. A někdy se nestačíme divit. Spousta testovaných výrobků například nabízí měření převýšení, jen sedm z nich ale dává uživateli při tréninku poměrně přesné informace o této metrice.

Jak chytré ve skutečnosti jsou?

Naše laboratorní šetření se věnovalo také chytrým funkcím hodinek. Jak zobrazují zprávy z telefonu? Jak pracují s telefonními hovory? A lze s nimi telefon ovládat? Novinkou našeho aktuálního testu jsou komplexní zkoušky hudebních funkcí, ve kterých jsme si posvítili na práci s hudbou uloženou přímo v hodinkách, na funkce ovládání hudebního přehrávače v telefonu i na práci se streamovacími službami.

Apple, Samsung, Garmin, nebo Fitbit?

V našem testu nechybějí nové modely největších výrobců chytrých hodinek. Dočtete se o silných a slabých stránkách každého výrobku. Který výrobek cílí spíše na fitness a u kterého se výrobce zaměřil více na chytré funkce?

Výdrž baterie = chytrá volba

S některými hodinkami se při trochu náročnějším dni není radno držet dále od zdroje elektrické energie déle než 24 hodin. Jiné vydrží fungovat i několik týdnů. V našem testu se dozvíte o výdrži hodinek při běžném používání i o rychlosti nabíjení. Můžeme prozradit, že dva výrobky v tomto testu při měření výdrže na jedno nabití překonaly hranici 500 hodin.

Laboratorní test: Víc než recenze

Testování chytrých hodinek se věnujeme dlouhodobě. Zkoušky provádějí specialisté v akreditovaných laboratořích. Naměřené hodnoty a hodnocení kvantifikujeme a následně podle stanovených vzorců vypočítáváme hodnocení. Přečtěte si více o tom, jak testujeme chytré hodinky.


Testované výrobky - chytré hodinky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Chytré hodinky (41 výrobků)
poslední aktualizace: 30.11.2023


Přihlásit