Test mobilních telefonů 2022 II

Sdílejte

Publikováno v časopise 11/2022

Listí ze stromů už padá, ceny telefonů nikoliv. Dá se dnes sehnat slušný mobil za rozumnou cenu? A co když vám naopak na penězích nezáleží a hledáte prostě to nejlepší? Do našeho podzimního testu mobilních telefonů jsme tentokrát zařadili 29 modelů. Dostalo se jak na technicky pokročilé přístroje s extrémními cenovkami, tak i na levnější výrobky.

Mobilní telefony v testu

  • mobily všech cenových kategorií
  • zkoušky displeje, výkonu, focení, odolnosti a dalších vlastností telefonů
  • možnost porovnání celkových hodnocení i výsledků jednotlivých zkoušek
  • nové modely výrobců Apple, Samsung, Xiaomi, Sony, Motorola a dalších

Samsung, Apple, Xiaomi nebo Sony. Který je nejlepší mobilní telefon pro vás? Jak kvalitní mají nové přístroje kamery a které lze považovat za odolné? Musíte pro herní smartphone sáhnout hluboko do kapsy? A co v současnosti nabízejí levné telefony? dTest nechal laboratorně otestovat 29 nových mobilů.

Náročné zkoušky: Testujeme i odolnost

V našich testech telefony rozhodně nešetříme. Nakupujeme je v obchodech tak jako běžní spotřebitelé (více o našich nákupech a testování se dočtete zde).

Vždy počítáme s tím, že se k nám výrobky nemusejí vrátit v jednom kuse. Proto netestujeme jen výpočetní výkon, výdrž baterie, kvalitu displeje nebo fotoaparátu, ale třeba i odolnost. Přežily všechny telefony desítky pádů? Jak odolají dešti nebo ponoření? A jak jsou chráněné vůči poškrábání?

Který z levnějších telefonů zabodoval?

Rozhodně se nezaměřujeme jen na testování top modelů. Stejnou pozornost věnujeme výrobkům všech cenových kategorií. Naštěstí se i v současnosti dají sehnat slušné mobily za rozumné peníze. Který levný telefon nabízí poměrně kvalitní displej a který z testovaných přístrojů předvedl působivou výdrž baterie?

Ohebné Samsungy: Většinu vydrží

Samsung uvedl letos na trh dvojici ohebných telefonů Galaxy Z Fold4 a Z Flip4. Jak se jim dařilo ve zkouškách? Zlepšila se oproti předchozím generacím výdrž jejich baterií? A jak odolné jsou tyto ohebné přístroje? Mobily jsme podrobili stejným zkouškám jako všechny ostatní výrobky. Můžeme prozradit, že v jedné ze zkoušek odolnosti se pružné dvojici nevedlo zrovna nejlépe.

Jak kvalitní jsou nové iPhony 14?

Společnost Apple své nové mobily umí s velkou pompou uvést na trh. Jak ale nové iPhony fotí? Jsou odolné? A jaká je výdrž jejich baterií? Také to se dozvíte v našem testu.

Laboratorní test: Víc než recenze

Testování telefonů se věnujeme dlouhodobě. Zkoušky provádějí specialisté v akreditovaných laboratořích. Naměřené hodnoty a hodnocení kvantifikujeme a následně podle stanovených vzorců vypočítáváme hodnocení. Přečtěte si více o tom, jak testujeme smartphony.

Nový, nebo z bazaru?

S předplatným dTestu získáte i přístup do kompletní webové databáze všech otestovaných mobilních telefonů. Pomůžeme vám tak nejen při nákupu nového, ale i bazarového přístroje. Jak při nákupu „bazarovky“ postupovat? A na co si dát pozor? Kupování mobilních telefonů z druhé ruky jsme se věnovali zde.

Nekonečný příběh

Naše testování mobilních telefonů nikdy nekončí. Laboratoř nás průběžně zásobuje výsledky testů, které jsou obvykle dostupné předplatitelům na našem webu do jednoho měsíce od uvedení na trh. Dvakrát ročně potom publikujeme test mobilních telefonů. První test mobilů pro rok 2022 si můžete přečíst zde.


telefony nad 20 000 Kč (porovnat)

telefony od 10 000 do 20 000 Kč (porovnat)

telefony od 5000 do 10 000 Kč (porovnat)

telefony do 5000 Kč (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony (403 výrobků)
poslední aktualizace: 27.11.2023


Přihlásit