Test televizorů 2022 II

Sdílejte

Publikováno v časopise 10/2022

Stavíte pořádné domácí kino, nebo naopak hledáte televizi rozumné velikosti? dTest vám pomůže. V jarním testu jsme se věnovali především TV střední velikosti. Tentokrát jsme se zaměřili na modely spíše menší i na skutečně velké, tedy s rozměry 40–43 a 65 palců. Kromě kvality obrazu a zvuku jsme prověřili také spotřebu elektřiny, chytré funkce a obsluhu. Na nejednoznačnou problematiku, konkrétně v režimu stand-by, jsme si posvítili i ve spe­ciál­ním doprovodném minitestu.

Televizory v testu

  • velikosti 40–43 a 65 palců
  • LCD i OLED
  • smart TV
  • nové modely výrobců LG, Samsung, Sony, Panasonic, Philips a Hisense

Která televize je pro vás nejlepší? Od kterých TV lze očekávat špičkový obraz a které nespotřebují tolik elektřiny? dTest nechal laboratorně otestovat 31 modelů dvou široce rozšířených rozměrů.

4K televize: Nový standard

V testu jsme se tentokrát zaměřili na televize v rozměrech 40–43 palců (102–109 cm) a 65 palců (165 cm). Ve všech případech se jednalo o chytré televize s maximálním rozlišením 4K. Do testu jsme zařadili přístroje různých cenových kategorií a používající různé obrazové technologie.

OLED vs. LCD TV: Kterým se vedlo lépe?

Která zobrazovací technologie je ideální pro váš obývák? Není velkým překvapením, že se v obrazových zkouškách nevedlo zrovna špatně některým z nejdražších modelů vybavených panely OLED. Našly se ale i LCD televize, které předvedly podobné výkony za zlomek ceny.

Smart TV jsou skutečně chytré

I když se palety chytrých funkcí jednotlivých televizorů značně liší, s rozšířenými streamovacími službami si rozumí všechny. Jak se jim ale vedlo v ostatních chytrých disciplínách? Zkoumali jsme zpracování menu, obchody s aplikacemi, možnosti hlasového ovládání nebo propojení s chytrou domácností.

Se kterou televizí ušetříte za energie?

Spotřebu elektrické energie u televizí testujeme ve dvou nastaveních – výchozím a optimálním. Mnoho přístrojů totiž nižší spotřeby dosahuje tím, že v základním nastavení pracují s nižším jasem. Také v tomto testu jsme narazili na přístroje, kterým při nastavení předem definované hodnoty jasu začne pořádně „chutnat“. Objevili jsme ale i přístroje, které naopak od výroby doslova září a v optimálním nastavení jsou úspornější.

Laboratorní test: Víc než jen recenze

Získejte přístup ke kompletním výsledkům testu televizorů. Všechny zkoušky provádí akreditovaná laboratoř podle předem stanovené testovací metodiky. Naše hodnocení televizí vzniká z naměřených hodnot a kvantifikovaných dat. Přečtěte si, jak testujeme a jak pracujeme.

Televize všech rozměrů

Testování TV se věnujeme dlouhodobě. Hledáte výsledky přístrojů jiných velikostí? ZDE naleznete test televizorů s úhlopříčkami 48–50 palců (122–127 cm) a 55–58 palců (140–147 cm). S předplatným dTestu získáte také neomezený přístup k databázi s výsledky stovek otestovaných TV.


TV o úhlopříčce 165 cm (65 palců) (porovnat)

TV o úhlopříčce 102–109 cm (40–43 palců) (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Televizory 2022 (134 výrobků)
poslední aktualizace: 29.9.2022


Přihlásit