Test golfových kočárků 2022

Sdílejte

Publikováno v časopise 10/2022

Kočárek je při péči o dítě obvykle používán denně, navíc představuje nemalou investici, a tak je třeba jej vybírat pečlivě. Ideální výrobek by měl být nejen praktický a pohodlný pro rodiče i dítě, ale hlavně bezpečný a bez obsahu potenciálně rizikových látek. Právě v testu bezpečnosti přitom většina ze 13 letos otestovaných golfových kočárků propadla. V několika jsme našli také nežádoucí chemikálie.

Kočárky testujeme pravidelně a letos jsme si do hledáčku vzali 13 golfových modelů (takzvaných „golfek“ neboli golfových holí) pro větší děti, které by podle výrobců měly být lehké, skladné a jednoduše přenositelné i převozitelné. I když na první pohled vypadají kočárky podobně nebo skoro stejně, náš test vám napoví, že se mezi nimi najdou velké rozdíly, a to zejména v bezpečnosti a chemickém složení.

Hned na úvod můžeme prozradit, že většina kočárků propadla právě v testu bezpečnosti, což považujeme z hlediska používání za zásadní. Zejména kvůli bezpečnostním prohřeškům se to v letošní hodnoticí tabulce hemží nedostatečnými známkami. V několika kočárcích jsme našli ale také potenciálně rizikové chemikálie.

Kromě testu bezpečnosti a nežádoucích látek jsme samozřejmě neopomněli ani praktické zkoušky, kdy rodiče i experti hodnotili běžné používání kočárků, vynášení do schodů, překonávání obrubníků a další nástrahy, s nimiž se musejí lidé při jízdě s kočárkem poprat. Hodnotili jsme také přepravu kočárků v MHD či autě a jejich odolnost, zajímala nás i velikost a přístupnost nákupního košíku.


Testované výrobky - kočárky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kočárky (26 výrobků)
poslední aktualizace: 30.11.2023


Přihlásit