Test aplikací pro editaci fotografií 2022

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2022

Otočit, upravit barvy, zesvětlit stíny, utlumit odlesky... Než střípky svého života představíte světu, můžete je pomocí mobilních aplikací pro editaci fotografií nejdříve přikrášlit. Jsou ale tyto aplikace kvalitní? Vystačí si běžný uživatel s předinstalovanými editory? A jak si vedou nástroje pro úpravu fotek obsažené v aplikacích sociálních sítí?

Aplikace v testu

  • Aplikace na úpravu fotek, které lze používat zdarma.
  • 10 aplikací pro iOS i Android.
  • Adobe Photoshop Express, Lightroom, Google Snapseed, Picsart a mnoho dalších…
  • Předinstalované programy i editační nástroje v aplikacích Instagram a Snapchat.

Která aplikace pro úpravu fotek je pro vás nejlepší? Co můžete očekávat od Google Snapseed, Picsart, Adobe Photoshop Express nebo Adobe Lightroom? dTest nechal laboratorně otestovat 10 aplikací zdarma pro iOS i Android. Se kterou jde úprava fotografií nejlépe?

Úprava fotek na prvním místě

Který program na úpravu fotek v mobilu zvládne svůj úděl nejlépe? Jak si vedou předinstalované editační aplikace na systémech Android a iOS? A jak zvládají upravování fotek nástroje v aplikacích sociálních sítí? Naše laboratoř zjistila, jak kvalitní mají aplikace nástroje pro výběr, jak umějí upravovat geometrii fotek nebo jak jsou zpracované nástroje pro plošné úpravy a vylepšení fotek.

Nejlepší aplikace pro váš mobil

Jaké nároky klade úprava fotek na vaše zařízení? Posvítili jsme si na zatížení telefonu editací i na využití vnitřní paměti zařízení. S námi zjistíte, které aplikace na úpravu fotografií dají starším telefonům zabrat a se kterými si starší mobil hravě poradí.

Úprava fotek zdarma a bez reklam?

Zjistěte, které aplikace lze používat bez toho, aby vám zobrazovaly reklamy, a které tři testované aplikace pro úpravu fotek reklamy obsahují. Přečtěte si také, které aplikace nabízejí některé své funkce za předplatné a které naopak lze používat celé bezplatně.

Jak testujeme aplikace pro úpravu fotek?

Náš test není jen výčet podporovaných funkcí. Přečtěte si, jak naše specializovaná laboratoř testovala aplikace pro úpravu fotek. Které úkony jsme v aplikacích prováděli a jaký byl jejich podíl na celkovém hodnocení?

Úprava fotek pro Instagram

Vlastní nástroje na úpravu fotografií nabízí i aplikace Instagram nebo Snapchat. Kolik toho ale reálně zvládnou? Je lepší pořídit si dedikovaný program pro úpravu fotek? Nebo si úplně vystačíte s předinstalovanými editačními programy? Také to se dozvíte v našem testu.


aplikace pro operační systém Android (porovnat)

aplikace pro operační systém iOS (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Aplikace pro editaci fotografií (20 výrobků)
poslední aktualizace: 1.9.2022


Přihlásit