Bluetooth vyhledávač najde ukradený kufr i zapomenuté klíče

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 25.8.2022   

Drobná zařízení, která umožňují najít pomocí mobilní aplikace nebo počítače ztracené věci, nabízejí různí výrobci a lze je použít na různých operačních systémech.

AirTag je sledovací zařízení, které umožňuje najít ztracenou věc pomocí sítě Apple Find My. Lze jej umístit do spodní části tašky nebo spárovat elektronickou klíčenkou. Je voděodolné, ale ne vodotěsné.

K  používání potřebujete iPhone nebo iPod touch s operačním systémem iOS 14.5 nebo vyšším, případně  iPad s iPadOS 14.5. Můžete používat rovněž Apple Watch. AirTag umí komunikovat s každým zařízením Apple připojeným k síti Find My po celém světě, což umožňuje hledání zavazadla kdekoliv.

Nově lze AirTag používat také se zjednodušenou aplikací Tracker Detect pro operační systém Android, dostupnou na Google Play. Uživatelé si však stěžují na nejasné pokyny a nespolehlivost. Je tedy důležité zvážit levnější alternativní vyhledávače, upozornila britská organizace Which?.

Zařízení Tile Mate je kompatibilní jak se systémem Android, tak s iOS. Výrobce uvádí dosah až 76 metrů a voděodolnost. Pokud máte doma chytrý reproduktor s podporou hlasu, můžete svůj Tile Mate vyhledat i bez mobilu nebo ho použít k nalezení samotného mobilu.

Vyhledávač Samsung Galaxy SmartTag je kompatibilní se zařízeními Galaxy, která mají operační systém Android OS 8 nebo vyšší. Využívá komunitní systém ke sledování vašich věcí stejně jako AirTag od Applu. Uchovává záznamy o tom, kde se pohyboval, což vám pomůže sledovat své kroky. Jeho údajný dosah je 120 m.

Vyhledávač Chipolo ONE je také kompatibilní se systémy Android i iOS. Z aplikace můžete přimět Chipolo, aby vydal vyzváněcí zvuk, nebo můžete sledovat jeho poslední známou polohu na interaktivní mapě. Upozorní vás zvoněním mobilu, když vyjdete z domu a zapomenete klíče nebo peněženku. Je vodotěsný.

Přihlásit