Test tyčových vysavačů 2022

Sdílejte

Publikováno v časopise 8/2022

Tyčové vysavače představují pro někoho zajímavou alternativu ke klasickým podlahovým modelům. Jejich nespornou výhodou je, že se vám pod nohy neplete přívodní kabel a mohou být snadno po ruce. Jak kvalitní a schopné tyto přístroje ve skutečnosti jsou? To jsme zjišťovali v aktuálním testu 28 vysavačů. Vysávali jsme s nimi prach, chlupy, drobky či cereálie z koberců a podlah. Měřili jsme výdrž baterie, spotřebu i hlučnost a nevynechali jsme ani zkoušky obsluhy. Test mezi výrobky odhalil poměrně značné rozdíly.

Přinášíme vám nejnovější výsledky testu vysavačů, kterým se v dTestu věnujeme pravidelně. Tentokrát potěšíme fanoušky tyčových vysavačů s bateriovým pohonem. Ty se hodí zejména na rychlý úklid menších ploch či do menších bytů. Doba jejich provozu je totiž omezená výdrží baterie. Díky dobré skladovatelnosti mohou být ihned ku pomoci a s doplňkovým ručním vysavačem lze čištění rozšířit i mimo samotné podlahy.

Oproti klasickým podlahovým vysavačům mají ty tyčové obecně nižší sací výkon. Ale markantní rozdíly v síle sání panují i mezi jednotlivými tyčovými modely. Nejsilnější vysavač v našem aktuálním testu měl sací výkon okolo 150 wattů a vedle toho těm nejslabším jsme naměřili necelé čtyři watty.

Který je ten nejlepší vysavač

Sací výkon ovšem není vše. Testované vysavače jsme podrobili sérii zkoušek vysávání. Prověřovali jsme účinnost vysávání prachu z koberců, hladkých tvrdých podlah, z mezer a spár i rohů místnosti. Rovněž jsme zkoušeli odstraňovat chlupy a cereálie z koberců a drobky z keramické dlažby. To vše dohromady poskytuje poměrně komplexní obrázek výkonů vysavačů v různých situacích. A zatímco některé přístroje si s testovanými úlohami poradily bez problémů, jiné výrazně zaostávaly.

Více informací a kompletní výsledky najdete v aktuálním testu.


Testované výrobky - tyčové vysavače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tyčové vysavače (129 výrobků)
poslední aktualizace: 27.4.2023


Přihlásit