Kontroloři si posvítí na živočišné produkty na českých trzích

Obsah červencového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 7/2024 Obsah červencového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 25.7.2022   

Státní veterinární správa soustavně sleduje prodej potravin živočišného původu na farmářských trzích. Kontroly budou vzhledem s většími riziky spojenými s teplými měsíci probíhat celé léto.

Od začátku roku do konce května inspektoři SVS zkontrolovali více než 120 prodejců. Téměř pětina kontrol odhalila problémy. Nejčastější byla porušení zásad výrobní a hygienické praxe, jako je například nedodržení teploty skladování nebo nedostatečná ochrana produktů před vnější kontaminací.

Objevovaly se rovněž chyby v označování potravin, nesprávná manipulace s výrobky nebo nejasný původ zboží. Loni byla situace v prvních pěti měsících roku podobná – závady byly zjištěny při 22 z celkem 116 kontrol a šlo o stejné druhy chyb. Nesprávná teplota při skladování a prodeji živočišných potravin může poškodit zdraví spotřebitelů, proto se na ni kontroly neustále zaměřují

Pravidelné inspekce prodeje na farmářských trzích má zajistit nabídku zdravotně nezávadných a kvalitních potravin živočišného původu a chránit zákazníky před nekalými obchodními praktikami. Pro všechny prodejce platí desatero pravidel, která jsou zveřejněna na internetových stránkách SVS.

Přihlásit