Test sušáků na prádlo 2022

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2022

Nějaký sušák na prádlo bychom nejspíš našli ve většině domácností. Rozhodli jsme se proto otestovat, jak jsou kvalitní, funkční a kolik toho vydrží. Do laboratoře jsme poslali 15 převážně interiérových rozkládacích modelů, které čekala série zkoušek odolnosti a stability, a nechyběly ani praktické testy zaměřené na snadnost používání a manipulace. Rozdíly jsme odhalili zejména ve stabilitě a odolnosti vůči korozi, dva sušáky nevydržely zátěžový test šňůr.

V dTestu se často věnujeme domácím spotřebičům a pravidelně je testujeme. Nezapomínáme však ani na zdánlivě obyčejné, ale mnohdy nepostradatelné vybavení do domácnosti. Jako například žehlicí prkna či sušáky na prádlo. Ačkoliv dnes čelí silné konkurenci sušiček prádla, sušáky stále patří mezi velmi důležité domácí pomocníky. Poradíme vám, který sušák je nejlepší a nejspolehlivější.

K otestování jsme vybrali 15 rozkládacích sušáků se dvěma křídly, které jsme nakoupili v hobby marketech, supermarketech i na internetu. Cenově se pohybují od 400 do více než 2000 korun. Většinu sušáků ale pořídíte do tisícikoruny.

Co všechno vydrží

Sušáky pro nás testovala specializovaná laboratoř, která měla za úkol prověřit jejich odolnost, stabilitu, bezpečnost a dále také používání v praxi. V rámci zkoušek odolnosti nás zajímalo, jak pevnou mají sušáky konstrukci, kolik toho unesou, zda mají odolné klouby i skládací mechanismus a zda kovové šňůry na prádlo vydrží opakované namáhání. Za pomoci solné komory laboratoř posuzovala také náchylnost sušáků ke korozi a při pádových zkouškách sledovala jejich celkovou bytelnost a kvalitu.

Více informací a kompletní výsledky najdete v aktuálním testu.


Testované výrobky - sušáky na prádlo (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sušáky na prádlo (15 výrobků)
poslední aktualizace: 30.6.2022


Přihlásit