Test praček s předním plněním 2022

Publikováno v časopise 7/2022

Testy praček vám přinášíme každý rok. Tentokrát jsme se zaměřili na levnější modely s předním plněním. Ukázalo se, že je možné koupit kvalitní pračku pod deset tisíc korun. Nejlépe hodnocené výrobky se alespoň v nejdůležitějších a nejpoužívanějších pracích programech hravě vyrovnají i několikanásobně dražším. Narazili jsme však i na veskrze průměrné spotřebiče. Drahé i levné výrobky nejčastěji sužuje délka praní a kvalita máchání.

Laboratoř každý rok otestuje několik desítek nových praček. Do časopisu se bohužel ne vždy všechny vejdou, jsme tak postaveni před rozhodnutí, které do tisku zařadit.

Vzhledem k rostoucím cenám prakticky všech komodit a zboží jsme se tentokrát blíže zaměřili na 20 cenově nejdostupnějších modelů otestovaných v posledním roce. Nejlevnější pračka v tabulce tak stojí méně než osm tisíc, nejnákladnější pořídíte pod 14 tisíc korun.

Vzhledem k naší volbě ve výsledcích nenarazíte na zástupce některých prémiových značek. Pokud vám v aktuálním testu některé jméno chybí, doporučujeme navštívit naši webovou databázi, kde naleznete více než 200 nově i dříve otestovaných praček. Testovací program je již pátým rokem neměnný, všechny výsledky jsou proto plně srovnatelné. I tentokrát se ověřovala kvalita praní, máchání a odstřeďování u dvou nejpoužívanějších programů a kontrolovala snadnost obsluhy. Uši laboratorních pracovníků naslouchaly hlučnosti praček. Dále se měřila délka praní a spotřeba elektřiny a vody.


Testované výrobky - pračky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pračky (165 výrobků)
poslední aktualizace: 30.6.2022


Přihlásit