Test chytrých hodinek 2022

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2022

Dvě nejpopulárnější značky na poli nositelné elektroniky aktuálně mají pololetí naprostého „rádiového“ klidu před podzimní bouří uvádění nových modelů na trh. To ale neznamená, že by se ostatní výrobci chytrých hodinek uložili k zimnímu (v tomto případě spíše letnímu) spánku. Právě naopak. Přinášíme vám výsledky deseti nových modelů, mezi kterými našly i nejlepší v minulosti testované výrobky důstojné konkurenty.

Chytrá elektronika v současnosti zažívá boom. Inteligentní funkce a možnosti integrace do různých systémů dnes najdeme téměř v kterémkoliv segmentu. Ne všechny druhy chytrých produktů se ale posouvají kupředu stejně rychle. Třeba u chytrých hodinek k „revolucím“ v posledních letech prakticky nedochází. Z pompézních konferencí u příležitosti představení nových top produktů se obvykle dozvíme, že nový výrobek umí měřit sportovní aktivity, zobrazovat zprávy z mobilního telefonu a má o procento vyšší cokoliv, co lze smysluplně vyjádřit procenty. Ale umí něco, co neuměl jeho předchůdce a co by uživatel i bez reklamní masáže mohl chtít? Obvykle ne.

Výše popsaná situace má však i své výhody. Spotřebitel totiž nemá tolik důvodů, aby se zbavoval přístrojů, které už má a které fungují. Výrobci elektroniky se u mnoha produktů snaží vytvářet dojem, že uživatel setrváním u staršího modelu o něco přichází. Že tam za oponou ušitou z tisícikorun se nachází nová funkce, kvůli které bude jeho život zase o něco příjemnější, modernější nebo rychlejší. Netvrdíme, že kobercové bombardování reklamou v segmentu chytrých hodinek neexistuje nebo že nefunguje. Jen není tak efektivní v prostředí, ve kterém jsou i pět let staré přístroje v mnohém zcela srovnatelné s nejnovějšími produkty a v něčem je dokonce překonávají.

I když na trhu s chytrými hodinkami k výraznějším změnám dochází spíše ojediněle, náš test se tentokrát většímu zásahu nevyhnul. Letos jsme upravili výpočet hodnocení chytrých funkcí. Seznam sledovaných parametrů je stále stejný. Dříve se ale v mnoha zkouškách zohledňovala pouze přítomnost dané funkce v jakékoliv podobě, což mohlo mazat rozdíly mezi lepšími a horšími produkty. Po aktualizaci výpočet více zohledňuje kvalitu implementace, tedy jak je funkce zpracována. Spolu s aktualizací jsme přepočítali i hodnocení dříve publikovaných výrobků. Výsledky starších hodinek tedy lze srovnávat s novými modely, můžou se ale lišit od původní publikace.


Testované výrobky - chytré hodinky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Chytré hodinky 2020–2021 (72 výrobků)
poslední aktualizace: 2.6.2022


Přihlásit