Test elektrických plotostřihů 2022

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2022

Venkovní teploty stoupají, keře bují a potřeba náčiní na jejich rychlé a efektivní zkrocení roste. Aby při péči o vaše živé ploty i jiné křoviny vše probíhalo hladce, rozšířili jsme skupinu námi otestovaných plotostřihů o téměř dvě desítky nových výrobků. Zjistili jsme, jak se hodí pro stříhání různých druhů dřevin. Zhodnotili jsme také obsluhu a u bateriových modelů jsme si posvítili i na jejich akumulátory.

Zahradní technika (stejně jako ostatní hobby nářadí) prochází v posledních letech nenápadnou transformací. Kabelové přístroje ztrácejí na popularitě. Dřeviny, trávníky, listí a jiné produkty matky přírody si stále častěji podrobujeme pomocí akumulátorových zařízení. Výhody těchto přístrojů jsou zřejmé. Zejména na větších zahradách je manipulace s kabelem přinejmenším nepohodlná. Baterie dávají uživateli určitou míru volnosti, která je ale vykoupena potřebou nabíjení, vyšší hmotností, poměrně vysokou cenou nebo jejich omezenou životností.

Jak moc se baterie v reálných podmínkách projevují na výkonech a pohodlí při používání? Také to jsme vyzkoušeli na 14 bateriových modelech, ke kterým jsme doplnili i pět kabelových. I tentokrát jsme do výběru zahrnuli kromě klasických plotostřihů také několik dlouhých. Testovací program zůstal od minulého testu (dTest 7/2020) nezměněn, výsledky tedy mezi sebou můžete bez problémů srovnávat.


bateriové plotostřihy (porovnat)

kabelové plotostřihy (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Elektrické plotostřihy (35 výrobků)
poslední aktualizace: 2.6.2022


Přihlásit