Test akumulátorových sekaček 2022

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2022

Sezóna údržby trávníků je v plném proudu a my vám přinášíme čerstvé výsledky testu sekaček. Tentokrát jsme se zaměřili na modely s bateriovým pohonem. Otestovali jsme 19 akumulátorových sekaček, abychom zjistili, jak zvládají sečení různých druhů trávníků a jak jsou na tom s výdrží baterie i rychlostí nabíjení. Zkoušky sečení dopadly poměrně dobře a zaznamenali jsme i několik velmi dobrých výkonů. Počítejte však s tím, že provozní doba aku sekaček je omezená.

Sekačky již ve většině případů vyjely po zimě z garáží či kůlen a nastoupily do služby. Pokud jste při prvním letošním sečení zahrady zjistili, že váš stroj už neběží hladce a práce vázne, výsledky našeho testu by vám mohly pomoci s výběrem nové posily. Navázali jsme na rostoucí trend akumulátorového nářadí a zaměřili se tentokrát výhradně na bateriové travní sekačky. Další sekačky všech typů najdete v naší webové databázi.

Od nízkého po přerostlý trávník

Každá zahrada je jiná a stejně tak se liší míra péče, kterou je kdo ochotný údržbě pažitu věnovat. Test travních sekaček proto tvoří série zkoušek sečení různě vysokého porostu v rozličných podmínkách. Veškeré zkoušky prováděla specializovaná laboratoř zabývající se zahradní technikou a péčí o trávník, výkony a kvalitu sekaček tady posuzovali zkušení odborníci.

V tabulce najdete výsledky sečení nízkého udržovaného trávníku včetně varianty za vlhka, dále vysokého trávníku a neupraveného přerostlého trávníku s drny a vysokými stébly. Všechny stroje podstoupily také zkoušku sečení v obtížném terénu, která probíhala ve svahu, na nerovných plochách, podél zdí a v rozích. U sekaček umožňujících mulčování jsme otestovali v praxi rovněž tuto funkci. Odbornému posouzení laboratorních expertů neunikly ani sběrné koše na trávu. Dozvíte se také, jak náročná je obsluha sekaček a se kterými se nejlépe pracuje.

Více informací a kompletní výsledky najdete v aktuálním testu.


Testované výrobky - sekačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Travní sekačky (58 výrobků)
poslední aktualizace: 2.6.2022


Přihlásit