Test dětských autosedaček 2022

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2022

Přísným testům bezpečnosti, obsluhy i ergonomie byly podrobeny sedačky pro nejmenší děti, batolata, předškoláky i školáky. Řada výrobků potěšila a splnila vysoké bezpečnostní standardy. Jedna rostoucí sedačka však zklamala při čelním nárazu, jiná pro změnu zcela propadla v bočním crashtestu. Jeden výrobek pak nelze doporučit kvůli obsahu nežádoucích látek.

Bezpečnosti není nikdy dost. Dopravní nehody se bohužel stávaly, stávají a stávat budou. Také proto je v zájmu celé společnosti nalézat takové bezpečnostní prvky, které dovedou minimalizovat jejich následky. Historie mnohokrát prokázala nezastupitelnou roli spotřebitelských testů. Autoklub ADAC, se kterým na zkouškách dětských zádržných systémů řadu let spolupracujeme, začal bezpečnost autosedaček ověřovat před několika dekádami. Za tu dobu si testy vybudovaly značné renomé mezi odbornou i laickou veřejností. Výrobci poznatky z testů mnohdy využívají pro designování bezpečnějších nových modelů.

V aktuálním testu vám přinášíme výsledky 20 nových modelů autosedaček, přičemž některé jsme testovali ve variantě s isofixovou základnou i bez ní. Testovací program zůstává již třetím rokem nezměněn, výsledky jsou tak plně srovnatelné s dříve publikovanými výrobky. Nejdůležitější série zkoušek  se zaměřila na ochranu dítěte. Svou roli dále hrála snadnost obsluhy (především instalace autosedačky) a také ergonomie. Ani tentokrát se nezapomnělo na chemický rozbor potahů zádržných systémů.


do 1 roku (porovnat)

přibližně do 18 měsíců (porovnat)

do 4 let (porovnat)

do 6 let (porovnat)

od 1 do 6 let (porovnat)

od 1 do 12 let (porovnat)

od 4 do 12 let (porovnat)

od 1 do 4 let (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Autosedačky (107 výrobků)
poslední aktualizace: 24.10.2023


Přihlásit