Nejhorší z cholesterolů: oxycholesterol

Přečtěte si nový dTest

Aktuální číslo časopisu dTest 1/2020 Přečtěte si nový dTest

Publikováno v časopise 1/2010

Mnozí z nás mají zvýšený cholesterol v krvi a právem se tak bojí o své zdraví. Není divu. Cholesterol způsobuje kornatění tepen a může dojít až k jejich ucpání. A na jaký cholesterol si dát největší pozor? Nejnebezpečnějším cholesterolem je oxycholesterol. Náš článek vám o něm řekne více a prozradí vám jak se mu vyhnout.

Co jsme zjistili o oxycholesterolu?


Není cholesterol jako cholesterol: Je třeba si uvědomit, že ne všechny typy cholesterolu jsou špatné. Máme dobrý cholesterol, kterým je HDL cholesterol. Škodlivý je pak LDL cholesterol. Nejhorším cholesterolem, který existuje, je podle výzkumů oxycholesterol. Snažte se mu vyhnout. Náš test vám poradí jak.

Hrozba jménem oxycholesterol: Oxycholesterol je nebezpečný a vzniká v těle oxidací tuků a při teplené (tepelné) úpravě potravin živočišného původu. Jakým potravinám je tedy vhodné se vyhnout? Co o oxycholesterolu říkají výzkumy? Test vám řekne víc.

Snižujte negativní vliv oxycholesterolu: Existují samozřejmě možnosti jak snižovat negativní vliv oxycholesterolu, a to pomocí antioxidantů. Jak přesně? Prozradíme vám účinnou možnost prevence.

TEST je tu pro vás. Testujeme za vás oxycholesterol a zjistíme vám, v jakých případech je na místě se ho obávat. Předplaťte si náš TEST a mějte jistotu, že svůj organismus nevystavujete nadměrnému množství nebezpečného oxycholesterolu.Přihlásit