Černé ovce: Kočárek za všechny peníze

Obsah červnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 6/2020 Obsah červnového dTestu

Publikováno v časopise 1/2010

Libuše Pazderníková z Březnice vybírala kočárek pro své první dítě. A vybírala velmi zodpovědně. Přála si, aby byl bezpečný, pohodlný, snadno ovladatelný a pochopitelně hezký. Nakonec si v Příbrami v obchodě Textil vybrala kočárek trojkombinaci CASUALPLAY S4 za 19 070 Kč. Kočárek se jí moc líbil, ale radost z něho měla jen pár měsíců. Pak už nastala doba reklamací…
Nejprve reklamovala nožní brzdu, která nebrzdila, a přední kolo, které rotovalo. V obchodě se dozvěděla, že za vady může sama, protože se o kočárek špatně stará. Přesto ho opravili. Pak u tašky praskla vnitřní stýlka. Po dalších dvou měsících se začala samovolně vytahovat teleskopická rukojeť, pak se koš páral ve švu, u sportovního kočárku na střeše prasklo okénko a nakonec praskla celá konstrukce. Pro paní Pazderníkovou vyřizování reklamací nebylo nikdy jednoduché. Vždycky si musela pro dceru zajistit hlídání, dojet z Březnice do Příbrami a zpátky a totéž se opakovalo, když si jela kočárek vyzvednout. V obchodě prasklou konstrukci vyměnili za novou a paní Pazderníková doufala, že konečně bude mít z kočárku zase radost.
Jenže za pár měsíců opět přestala fungovat brzda, opět další reklamace, pak zase praskla konstrukce a zase nová reklamace a když praskla konstrukce potřetí, odstoupila paní Pazderníková od smlouvy a žádala vrácení peněz. Ty jí nevrátili, i když trvala na svém. A když oznámila, že si kočárek neodveze, dozvěděla se, že bude platit skladné.

Přihlásit