Test běžeckých batohů 2022

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2022

Tento test je určen jak rekreačním běžcům, tak těm, kteří vyrážejí na ultramaratonské závody či dlouhé horské traily. Pro ně jsou běžecké batohy a vesty běžnou výbavou. Jak se s nimi běhá, jsou voděodolné a vejde se do nich vše potřebné? To i další jsme prověřovali v aktuálním testu 16 výrobků. Většina ve zkouškách obstála, u čtyř modelů však nastaly větší problémy s voděodolností.

Běžecké batohy či vesty by měly být co nejlehčí a zároveň pohodlné, aby o nich člověk skoro nevěděl. Měly by mít snadný přístup do kapes, aby je sportovec mohl otevírat i za běhu, a obstát by měly také v náročných podmínkách, například za deště. Vzhledem k tomu, že běžci na extrémně dlouhé vzdálenosti často běhají i v noci, měla by být samozřejmostí vybavenost reflexními prvky.

To vše jsme si vzali do hledáčku během našeho testování. Kromě používání v praxi, které mělo jako obvykle u testů tohoto typu nejvyšší váhu, či zkoušek pevnosti jsme prověřovali také využitelnost prostoru batohů i vest. Vejít by se do nich mělo pití, občerstvení, náhradní oblečení a další nezbytnosti. Neopomněli jsme ani kvalitu provedení.

Při delším běhu třeba v náročném horském terénu se často mění počasí. I když to ráno vypadá na jasný den, odpoledne často sprchne. Abychom vyzkoušeli, zda se běžec může v těchto podmínkách spolehnout na to, že mu náhradní oblečení a další věci zůstanou suché, testovali jsme i voděodolnost produktů.


Testované výrobky - běžecké batohy a vesty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Běžecké batohy a vesty (16 výrobků)
poslední aktualizace: 5.5.2022


Přihlásit