Test spořicích účtů 2010

Publikováno v časopise 1/2010

Spořící účty mají v současné době o polovinu menší úrok než před rokem. Dnes je cca 2%. Spoření se letos zkrátka nějak zvlášť nevyplácí. Jak tedy spořit co nejefektivněji? Co nám jednotlivé produkty nabízejí?

Co zjistil náš test o spořících účtech?


Ekonomický svět: Víte, že když zkoumáte, jak moc se vám vyplatí spořit, že by vás kromě úroku také měla zajímat inflace? Budou-li totiž peníze znehodnocené, nepomůžou vám ani vysoké úroky. Prozradíme vám, jak se toto hledisko u nás vyvíjí.

Banky a jejich úroky: Obecně můžeme říci, že úroky klesají. Co banky nabízejí v současné době? Které banky na tom zůstávají nejlépe? Poskytne vám přehled, který vám umožní vybrat si optimální způsob spoření. 

Kdo spoří, ten platí: Ekonomickou krizi řeší banky různě, nejčastěji však tím, že zdražují své služby a zavádějí nové poplatky. Jak jsou na tom s poplatky konkrétní banky?

Jak naložit s penězi: Otázkou tedy zůstává jak naložit s penězi. Co se nám nejvíce vyplatí? Jak spořit? Výhodné je stále stavební spoření, ale i další produkty mají své opodstatnění.

Tipy a triky: TEST má také pro vás tipy a triky, které vám pomohou efektivněji spořit. Poradí vám, jak si dát pozor na úroková pásma, výpovědní lhůty atd.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na spořící účty. Které se vyplatí? Jak v dnešní době spořit peníze? My to víme. Předplaťte si náš test a dozvíte se více.Přihlásit