Crashtesty: Jak bezpečné je vaše auto?

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2010

Málokdo ví, že iniciativa Euro NCAP, tedy crash testy automobilů, které nezávisle na výrobcích odhalují slabá místa v bezpečnosti automobilů, by nevznikla bez podnětu spotřebitelských organizací. OSS TEST se díky svému zapojení v mezinárodních organizacích na tomto testování podílí a oficiálně zastupuje Euro NCAP v České republice. Na www.dtest.cz/crashtesty naleznete plnou databázi crashtestů.

Časopis TEST zveřejnil na svých webových stránkách kompletní databázi automobilů testovaných v crash testech od roku 1996. Přehledná databáze obsahuje základní informace o celkových parametrech bezpečnosti, jako je ochrana dospělých cestujících, dětí, chodců a aktivní bezpečnost (systém ABS, upozornění na zapnutí bezpečnostních pásů apod.).

Každému testovanému automobilu je věnována samostatná stránka, na níž naleznete podrobné informace o výsledcích jednotlivých zkoušek (například která část těla řidiče nebo spolujezdce je v daném automobilu nejvíce ohrožena při čelním nárazu), dále vybavení testovaného vozidla, při testech použitou a výrobcem doporučenou dětskou autosedačku, záběry z testů a u novějších výsledků i video se záznamem jednotlivých testů. Automobily lze vyhledávat podle značek, hmotnostní kategorie nebo podle roku, kdy byl daný model testován.

Databáze bezpečnosti automobilů je svým rozsahem a hloubkou detailů nejkompletnější v České republice a bude průběžně doplňována o výsledky nových testů. Naleznete ji na adrese www.dtest.cz/crashtesty

Iniciativa Euro NCAP výrazně přispěla, díky pravidelnému zveřejňování výsledků crash testů, ke zvýšení bezpečnostních standardů a celkové bezpečnosti automobilů.


Přihlásit