Test pracích prostředků na barevné prádlo 2022

Publikováno v časopise 4/2022

Výrobci pracích prostředků rádi slibují spolehlivé odstranění skvrn a zachování barev. Zda výrobky skutečně umějí to, na co lákají, jsme prověřovali v testu 11 gelů a 8 prášků na barevné prádlo. Novinkou je hodnocení chemického složení. Ukázalo se, že nežádoucími látkami výrobci nešetří a alergikům či citlivějším osobám lze s čistým svědomím doporučit jen málokterý prostředek.

Zatímco v testu pracích prostředků před dvěma a půl lety jsme prověřovali pouze sypké prášky, letos jsme pro srovnání do laboratoře poslali i gely. V tabulce tak najdete v několika případech prací prostředek od téhož výrobce dvakrát, jednou v tekuté, podruhé v sypké formě. Pro zajímavost jsme tentokrát zařadili i čistou vodu.

Hlavní částí testu je jako obvykle odstraňování nejrůznějších typů skvrn – od olejových přes čajové až po ty od hořčice. Jako obyčejně jsme nevynechali ani zachování barev a nově jsme zařadili také hodnocení chemického složení. To je důležité zejména pro alergiky či citlivé osoby. Novinkou je i posuzování informací na obalu.


prací prášky na barevné prádlo (porovnat)

prací gely na barevné prádlo (porovnat)

voda (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Prací prostředky na barevné prádlo (20 výrobků)
poslední aktualizace: 31.3.2022


Přihlásit