Test zahradních nůžek 2022

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2022

I když v současnosti již existuje mnoho elektrických pomocníků, kteří práci na zahradě výrazně usnadňují, klasické zahradní nůžky jsou stále nástrojem, po němž dříve nebo později sáhne každý. Které ale vybrat? Otestovali jsme více než dvě desítky výrobků, abychom vám volbu usnadnili.

Když se se svou zahradní zelení neshodnete, kterým směrem a v jakém množství mají růst větve nebo květy, je čas na sestřih. Základním nástrojem pro úpravu vegetace jsou jednoduché zahradní nůžky. Které vybrat a čeho si na nich všímat? Dobré zahradní nůžky mají robustní mechanismus a kvalitní čepel (v případě nůžek dvoubřitých čepele). Od výroby nejsou tupé, zůstávají ostré co možná nejdéle a v případě otupení není složité je nabrousit nebo ostří vyměnit. Neméně důležitá je také ergonomie nůžek. Jaký tvar mají držadla? Jsou měkká? Nekloužou při používání z rukou?

Do testu jsme nezařadili nůžky kovadlinkové, elektrifikované ani výrobky s násadami nebo delšími držadly. Zaměřili jsme se na ruční dvoubřité zahradní nůžky, tedy ty, které by neměly chybět na žádné zahradě, ať už je jakkoliv velká.

Ve výběru naleznete výrobky v cenovém rozpětí od 120 do 1560 korun. Největší pozornost jsme pochopitelně věnovali zkouškám stříhání. Otestovali jsme ale i ergonomii a jiné praktické aspekty produktů, kvalitu jejich zpracování a odolnost


Testované výrobky - zahradní nůžky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Zahradní nůžky (25 výrobků)
poslední aktualizace: 31.3.2022


Přihlásit