Test topinkovačů 2022

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2022

Do zlatova opečené plátky chleba mají v oblibě milovníci sladkých i slaných snídaní a hodí se také ke svačině či večeři. Rozhodli jsme se po čase opět otestovat, jak se topinkovačům daří v jejich královské disciplíně. Do laboratoře jsme poslali 21 modelů a prověřili rychlost přípravy i kvalitu servírovaných topinek. Ukázalo se, že dokonale opéct plátky chleba není nejsnazší úkol. Dozvíte se také, které přístroje se jednoduše obsluhují a mají kvalitní dílenské zpracování.

Topinkovač spatřil světlo světa již před více než sto lety. Prototypy elektrických zařízení na opékání chleba se začínaly objevovat již na konci 19. století v období vynálezů prvních spotřebičů. Topinkovač s dnes již charakteristickým vyskakovacím mechanismem představil poprvé v roce 1919 Američan Charles Strite. Od té doby si postupně našel cestu do domovů po celém světě a můžeme jej považovat za jednoho z neoblíbenějších a nejrozšířenějších kuchyňských pomocníků.

Dnes jsou k dostání topinkovače v mnoha barevných provedeních, moderním i retro designu. Některé se chlubí arzenálem různorodých funkcí, jiné jsou skromnější. Standardem u většiny modelů je vyjímatelný tácek na drobky. S rozpékáním rozměrnějšího pečiva pomůže horní rošt umístěný nad opékacími otvory. Pokud v široké nabídce tápete, mohly by vám s výběrem pomoct výsledky našeho testu.

Umění opékat

Nejdůležitější zkouškou je přirozeně opékání topinek. Při ní používáme světlý krájený toastový chléb v čerstvé i zmrazené podobě. Každý z modelů má za úkol předvést postupně tři várky. Laboratorní experti měřili, jak dlouho příprava trvá, a posuzovali, jestli mají chleby správný barevný odstín a jsou opečeny rovnoměrně. Žádoucí je, aby spotřebitel dostal hotové topinky na talíř co nejrychleji, ale nemělo by to být na úkor kvality.

Více informací a kompletní výsledky najdete v aktuálním testu.


Testované výrobky - topinkovače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Topinkovače (37 výrobků)
poslední aktualizace: 31.3.2022


Přihlásit