Test vrtaček 2022

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2022

Ať už je člověk kutilem, či profesionálním řemeslníkem, jeho vrtačka v určitých obdobích obvykle ani nemá čas vychladnout. Která zařízení s vámi udrží krok? Jak se používají a kolik toho vydrží? Naši rozsáhlou sbírku otestovaných vrtaček jsme doplnili o výsledky 15 čerstvě otestovaných modelů.

Není mnoho segmentů trhu s elektronikou, které by byly pro běžného spotřebitele tak nesrozumitelné jako elektrické nářadí, zejména pak vrtačky. Už jen názvy produktů většinou připomínají náhodně generovaná hesla. Kupující z nich tedy bez bližšího zkoumání při porovnávání jen těžko pozná, zda se jedná o jiný stroj či stejný s jiným příslušenstvím. Lze jen spekulovat, proč mají výrobci potřebu název produktu před uvedením na trh nejdříve zakódovat. Orientovat se ale nedá ani podle značky nebo ceny. Naše testy dlouhodobě ukazují, že kvalitní vrtačky mnohdy nemusejí mít ani věhlasné jméno, ani cenovku připomínající poštovní směrovací číslo.

Na test nových vrtaček došlo i letos. Testovací program zůstal nezměněn, výsledky aktuálního testu jsou tedy srovnatelné s těmi publikovanými v předešlých letech. Také tentokrát výběr obsahuje modely síťové i akumulátorové, s příklepem i bez. Mezi zkouškami nechybělo vrtání, šroubování nebo hodnocení snadnosti obsluhy. U akuvrtaček jsme se podívali také na aspekty spojené s bateriemi. A neopomněli jsme ani zátěžové zkoušky. Právě ty nejčastěji stojí za horším celkovým hodnocením přístrojů.


akuvrtačky bez příklepu (porovnat)

akuvrtačky s příklepem (porovnat)

síťové vrtačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vrtačky (79 výrobků)
poslední aktualizace: 3.2.2022

Přihlásit