Test soundbarů 2022

Publikováno v časopise 2/2022

Jsou nenápadné, některé dokonce elegantní. A přesto dokážou pořádně „zařvat“. Soudbary si již dávno našly místo v mnoha domácnostech. Oblibě těchto zařízení odpovídá i nabídka, jež je skutečně široká. Který produkt poslouží nejlépe právě vám? Otestovali jsme 32 modelů, abychom vám výběr usnadnili.

Zvuk, který produkují samotné televize, je v současnosti na ucházející úrovni. Někteří výrobci dokonce plni sebevědomí prohlašují, že jejich přístroje dokážou pomocí různě směrovaných vestavěných reproduktorů simulovat prostorový zvuk. Jak jsme se přesvědčili v našem minitestu obdobných technologií (dTest 7/2021), je třeba brát podobná tvrzení s velkou rezervou. Pokud chcete skutečně kvalitní filmový zážitek, ideální je investice do sady reproduktorů rozmístěných kolem vás.

Soundbary jsou potom alespoň na papíře zlatou střední cestou. Když už se snaží simulovat prostorový zvuk, shodně s některými televizory spoléhají na odrážení zvuku od stěn, případně i od stropu. Dokonalý filmový zážitek tedy zpravidla nenabízejí, mezery ve zvukovém projevu samotné televize ale vyplnit zvládnou.

Do našeho testu jsme zahrnuli více než tři desítky nových modelů. Prostor jsme dali přístrojům s externím subwooferem i bez něj. Nediskriminovali jsme ani na základě ceny. Ve výběru tak najdete soundbar za méně než tři tisíce, ale také za více než 46 tisíc korun.

Produkty jsme nechali laboratorně otestovat podle nového testovacího programu. Přirozeně jsme se věnovali zejména zkouškám zvuku, sledovali jsme ale i spotřebu elektrické energie nebo jednoduchost obsluhy. Mimo soutěž (tedy bez vlivu na celkové hodnocení) jsme potom rozdávali známky také za šíři výbavy a důraz na ochranu soukromí u přístrojů s wi-fi připojením.


soundbary s externím subwooferem (porovnat)

soundbary bez externího subwooferu (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Soundbary (32 výrobků)
poslední aktualizace: 3.2.2022


Přihlásit