Test kávovarů 2022

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2022

Vůně, chuť i povzbudivé účinky činí z kávy už po tisíciletí velmi oblíbený nápoj. Výborné kafe si lze dnes rychle a snadno připravit i doma nebo v práci. Dobrým pomocníkem je v tomto směru kvalitní kávovar, ať už automatický, kapslový, či pákový. Do laboratoře jsme poslali celkem čtyřiadvacet zástupců všech tří typů. Výsledky jsou pozitivní, rozdávali jsme nejhůře dobrá celková hodnocení.

Jako obvykle jsme i tentokrát testovali hned několik typů kávovarů, od automatických přes kapslové až po pákové. Cenové rozpětí bylo široké, od zhruba tří tisíc do necelých třiceti osmi tisíc korun.

Stejně jako v minulých letech se i aktuální test kávovarů nese ve znamení dobrých zpráv. Vesměs všechny testované výrobky se snadno obsluhují a můžete od nich očekávat dobrou kávu.

Kromě rychlosti přípravy kávy, její teploty nebo napěnění mléka jsme testovali i to, jak pohodlně se přístroje obsluhují. U kávovarů přitom na obsluhu klademe velký důraz; jde o přístroje, které se obvykle používají několikrát denně. Součástí testu je již tradičně senzorické posouzení panelem hodnotitelů a také prověrka spotřeby elektrické energie.

Výsledky aktuálně publikovaných kávovarů je možné srovnávat s dříve otestovanými modely. Konkrétně těmi, jež jsme zveřejnili v roce 2018 a později; právě od tohoto roku totiž používáme stejný testovací program.


automatické kávovary (porovnat)

kapslové kávovary (porovnat)

pákové kávovary (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kávovary (130 výrobků)
poslední aktualizace: 2.3.2023


Přihlásit