Test vestavných trub 2022

Publikováno v časopise 1/2022

Trouba je jedním z pilířů kuchyně a v málokteré chybí. Pokud jste podlehli pekařskému umění a hledáte spolehlivého parťáka anebo zrovna vybavujete novou kuchyni, v našem aktuálním testu možná najdete tu pravou. Do laboratoře jsme poslali 12 vestavných trub v širokém cenovém rozpětí. Hodnotili jsme jejich pečicí schopnosti, spotřebu elektrické energie, snadnost obsluhy i bezpečnost. Test odhalil solidní výsledky, ale také jednoho propadlíka z hlediska bezpečnosti.

V mnoha domácnostech stojí trouba v centru kuchařského dění během celého roku a jsou na ni kladeny vysoké nároky. I příležitostní kuchaři ocení dobře fungující spotřebič, který si poradí s přípravou různých pokrmů, nabídne jednoduchou obsluhu a nízkou spotřebu. Vestavné trouby proto testujeme pravidelně a nyní vám opět přinášíme čerstvé výsledky.

Laboratorní kuchyně

Jak jsme zmínili, do laboratoře tentokrát putovalo 12 horkovzdušných vestavných trub. Jako obvykle jsme vybírali z cenově dostupných i dražších modelů. Ve vzorku jsou zastoupeny také trouby s funkcí pyrolýzy nebo parního pečení.

Hlavní roli v testu mají pochopitelně praktické zkoušky pečení, ale také spolehlivost ohřevu. Experti testují rychlost předehřívání, přesnost nastavení a stabilitu teploty. Po těchto ryze technických zkouškách se laboratoř mění ve velkou kuchyni a trouby čeká šichta plná pečení různorodých pokrmů.

V troubách jsme nechali připravit pečené kuře, piškotový dort, koláčky a sněhové pusinky. S pomocí toustového chleba jsme testovali efektivitu a rovnoměrnost grilování. Parní funkci prověřujeme u dotčených modelů pečením bílého chleba, pudinkového krému či brokolice.

Více informací a kompletní výsledky najdete v aktuálním testu.


Testované výrobky - vestavné trouby (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vestavné trouby (75 výrobků)
poslední aktualizace: 30.12.2022


Přihlásit