Test tiskáren 2022

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2022

Žijeme v době, kdy je stále více dokumentů uchováváno pouze v elektronické formě. Není divu, jde o levnější a ekologičtější variantu. Přesto potřebě klasického tisku na papír asi jen tak neodzvoní a tiskárny budou i nadále součástí kanceláří i některých domácností. Specializovaná laboratoř v posledních měsících vyzkoušela 21 tiskáren různých typů. Pojďme se podívat, s jakými výsledky.

Vždy na začátku roku pro vás do časopisu chystáme nový test tiskáren různých typů. Tiskárny zdaleka nejsou jednotvárným, nudným artiklem. Můžete je třídit podle různých klíčů. Platí, že každý typ a konfigurace se hodí pro trochu odlišné účely. V současnosti na trhu najdete dvě základní skupiny tiskáren, které se liší zvolenou technologií tisku.

Jednu obří kategorii tvoří inkoustové, druhou laserové modely. Vybírat můžete také podle vybavení a funkcí, jež tiskárny zastanou. Pokud vám jde pouze o samotný tisk, zcela vám postačí tzv. jednoúčelové tiskárny. Leckdy se však hodí, když přístroj kromě tisku umí také kopírovat a skenovat. Taková zařízení nazýváme multifunkčními.

Laboratoř, ve které necháváme tiskárny testovat, každoročně stojí před náročným úkolem. Snažíme se totiž vyhovět jak těm, kteří shánějí tiskárnu pro domácnost, tak i tomu, kdo se poohlíží po výrobku vhodném do kancelářského prostředí. Stejně jako v předešlých letech tak i letos v tabulce najdete laserové i inkoustové, černobílé i barevné, jednoúčelové i multifunkční modely.


multifunkční tiskárny inkoustové barevné (porovnat)

multifunkční tiskárna inkoustová černobílá (porovnat)

multifunkční tiskárny laserové barevné (porovnat)

multifunkční tiskárny laserové černobílé (porovnat)

jednoúčelová tiskárna inkoustová barevná (porovnat)

jednoúčelové tiskárny laserové černobílé (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tiskárny jednoúčelové a multifunkční (189 výrobků)
poslední aktualizace: 31.12.2021


Přihlásit