Test psích samonavíjecích vodítek 2022

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2022

Výběr vodítka je jednou z nejzásadnějších voleb, před kterou stojí každý majitel psa. Pro mnoho z nich je vodítko otázkou vkusu a jsou ochotni za něj zaplatit nemalý peníz. Je však vyšší cena zárukou kvality? Jak jsou vodítka odolná vůči poškození a jak pohodlně se drží v ruce? Nejsou náchylná k zamotávání? Dozvíte se v aktuálním testu 16 samonavíjecích modelů.

V tuzemsku je registrováno asi dva a půl miliónu psů, a tak není divu, že jsou Češi v Evropě považováni za národ pejskařů a psí velmoc. Protože vodítka patří k nejzákladnější pejskařově výbavě, podívali jsme se jim na zoubek, konkrétně těm samonavíjecím.

Jde v podstatě o pásku či lanko, které se automaticky navíjí či vytahuje podle toho, zda se pes od svého majitele vzdaluje či se k němu přibližuje.

Volnost nade vše

Mezi pejskaři jsou samonavíjecí vodítka oblíbená zejména proto, že dávají psu volnost pohybu i v místech, kde není dovoleno ho mít puštěného na volno. My jsme do laboratoře poslali 16 modelů těchto vodítek v cenovém rozpětí od 150 do 900 korun. Délka vodítek se pohybovala od tří do osmi metrů a maximální hmotnost psa od dvaceti do padesáti kilogramů.

Test zahrnuje široké spektrum zkoušek od funkce zamykacího mechanismu, odolnosti vůči korozi či pádu až po praktické zkoušky. V těch testující pejskaři hodnotili, jak pohodlně se vodítko drží nebo zda není náchylné k zamotávání.


Testované výrobky - psí samonavíjecí vodítka (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Psí samonavíjecí vodítka (16 výrobků)
poslední aktualizace: 31.12.2021


Přihlásit