TEST: nákupní videoprůvodci

Obsah záříjového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 9/2021 Obsah záříjového dTestu

Vydáno: 31.12.2009   

Časopis TEST vstupuje s novým rokem na server youtube. TEST zveřejnil sérii nákupních videoprůvodců, které upozorňují na základní problémy při výběru pračky, myčky, vysavače a dětské autosedačky. Ke zhlédnutí je také video o crash testech automobilů EuroNCAP, na němž se TEST podílí.
Poté, co časopis TEST založil stránku pro své fanoušky na sociální síti facebook, vstupuje i na youtube, a to se zábavně zpracovanými nákupními videoprůvodci. Krátká videa názorně ukazují hlavní kritéria, slabá a silná místa domácích spotřebičů. Rady vycházejí z objektivních a nezávislých testů časopisu TEST a upozorňují, na co si při výběru výrobků dát pozor a od čeho odhlédnout.

Průvodci zaměření na správný výběr pračky, vysavače a myčky nádobí upozorňují na klíčové body, které jsou pro jejich správný výběr rozhodující. U myčky je třeba si všímat konstrukce košů, u pračky nehledět příliš na její kapacitu nebo počet otáček, u vysavače je klíčová konstrukce hubice, nikoliv deklarovaný příkon.

Průvodci zaměření na bezpečnost dětských autosedaček a crash testy Euro NCAP upozorňují na oblast, která je středem dlouhodobého zájmu spotřebitelských organizací. Požadavky na autosedačky, které jdou nad rámec povinné homologace, nebo crash testy, které výrazně přispěly ke zvýšení aktivní i pasivní bezpečnosti automobilů, jsou stálými tématy časopisu TEST a serveru www.dtest.cz.

Videa je možné shlédnout na serveru www.youtube.com, kanál dtestcz (http://www.youtube.com/dtestcz).

Všechna videa jsou zveřejněna také na stránkách časopisu TEST na serveru facebook.com, (http://www.facebook.com/dTest.cz).

Pro zpestření nejenom silvestrovské noci časopis TEST připravil také video ukazující na náročnost testů, které provádí. Ke zhlédnutí je na http://www.youtube.com/watch?v=C-l2G50CHiU.
 
Časopis TEST, Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Kontakty:
JUDr. Ida Rozová, dtest@dtest.cz, tel.: 241 404 922
Václav Beneš, benes@dtest.cz, tel.: 241 404 922

Zajištění nezávislosti a objektivity testů: výrobky se nakupují v obchodech a analýzy probíhají v nezávislých laboratořích a zkušebnách. Na stránkách spotřebitelského časopisu nesmí být publikovány žádné reklamy či inzeráty. Náklady spojené s testováním výrobků hradí spotřebitelská organizace. Finanční prostředky získává prodejem časopisu, z grantů a státní dotace.

Občanské sdružení spotřebitelů TEST, založeno v roce 1992, je vydavatelem časopisu TEST. Na jeho stránkách jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů výrobků, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o právech, které chrání spotřebitele a posilují jejich postavení vůči prodávajícím a další rady. V letech 1994 až 2008 publikovalo sdružení na stránkách časopisu TEST informace o 8068 výrobcích, varovalo před 481 nebezpečnými výrobky (většina byla určena dětem) a upozornilo na 503 nekvalitních a klamavých výrobků. Sdružení je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC.

Přihlásit