Test chytrých hodinek a náramků 2021 II

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2021

Hledáte praktického pomocníka na trénink? Nebo se vám nechce tolikrát denně brát do ruky mobilní telefon? Chytré hodinky a náramky patří již řadu let mezi velmi oblíbené osobní doplňky, proto je také pravidelně testujeme. Jak se s našimi zkouškami popraly nové modely?

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Už dva přední výrobci chytrých hodinek u svých přístrojů omezují možnosti spojení s konkurenčními mobilními telefony. Samsung u aktuálních modelů Galaxy Watch 4 kromě jiných inovací také přešel na nový operační systém – Android Wear OS. A spolu s touto změnou přestal podporovat komunikaci zmíněných hodinek s mobilními telefony Apple iPhone. Nekompatibilita s konkurenčními přístroji není v tomto segmentu novinkou. Hodinky Apple Watch si například nikdy nerozuměly s telefony s Androidem. Pokud na vás tato situace působí dojmem, že podobné jednání konkurenčním společnostem nejspíš nijak zvlášť neuškodí a pouze spotřebitelům zkomplikuje výběr elektroniky, nejste sami. Naštěstí ale existují i výrobci, kteří se nechovají jako rozhádaní předškoláci a bez problémů podporují obě hlavní platformy.

V nové várce laboratorně otestovaných chytrých hodinek naleznete 18 přístrojů. Kromě toho jsme prověřili také pět chytrých náramků. Ve zkouškách jsme se již tradičně věnovali měření sportovních aktivit i chytrým funkcím, posvítili si na kvalitu zpracování i výdrž baterie. A hodnotili jsme také uživatelskou přívětivost jak přístrojů samotných, tak i mobilních aplikací výrobců. Kdo tedy ve zkouškách zazářil tentokrát?


chytré hodinky (porovnat)

chytré náramky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Chytré náramky 2020–2021 (16 výrobků)
poslední aktualizace: 2.12.2021
Chytré hodinky 2020–2022 (72 výrobků)
poslední aktualizace: 2.6.2022


Přihlásit