Test bezdrátových sluchátek 2021

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2021

Očekávaný nástup doby bezdrátové zatím ještě v oblasti spotřební elektroniky úplně nenastal. Jsou však segmenty, kde může být kabel vyslovenou překážkou a bezdrátová technologie významně nabírá na síle. Takovým segmentem jsou sluchátka. Přinášíme vám výsledky testu 35 bluetooth modelů, do kterého jsme zařadili jak špunty a pecky do uší, tak i sluchátka s hlavovým mostem. Řada modelů je navíc vybavena funkcí aktivního potlačení okolního hluku.

Nenašli jste, co jste hledali?

Kapacita laboratoře je omezená a není v našich silách do jednoho testu zahrnout všechna sluchátka na trhu. Nechceme vás však ochudit o nejzajímavější modely, které jsou v prodeji nebo do něj půjdou. Ještě před Vánoci a také na přelomu února a března tak v naší databázi na www.dtest.cz/sluchatka naleznete výsledky nově otestovaných produktů, například nová Apple AirPods.

Ideální sluchátka zprostředkují kvalitní poslech hudby všech žánrů a jsou komfortní i při delším nošení. Pověřili jsme specializovanou laboratoř úkolem najít taková mezi bezdrátovými bluetooth modely. Náročnými zkouškami prošla sluchátka do uší (tedy klasické špunty a pecky) i s hlavovým mostem, a to v cenovém rozpětí od jednoho do 15 tisíc korun.

Zaměřili jsme se tedy spíše na dražší modely známých značek, které mají za cíl uspokojit i náročnější posluchače. Až na jednu výjimku jsou všechna sluchátka do uší tzv. true wireless. To znamená, že jsou skutečně bezdrátová – nejsou spojena žádným kabelem a bezdrátově se také nabíjejí. Pouzdra, ve kterých se přenášejí, slouží jako powerbanka.

Většina sluchátek ve výběru je vybavena funkcí aktivního potlačení okolního hluku. V obchodech i na stránkách výrobců tuto vymoženost běžně najdete pod zkratkou ANC (z anglického Active Noise Cancelling). Funguje na principu, kdy jsou nežádoucí zvuky z okolí zachyceny mikrofonem a vyrušeny zvukem, který vygenerují samotná sluchátka. Jak je patrné z pohledu do tabulky, míra úspěšnosti této funkce se pohybuje od velmi dobré po pouze dostatečnou.


sluchátka do uší (porovnat)

sluchátka kolem uší (porovnat)

sluchátka na uši (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Bezdrátová sluchátka 2021–2022 (50 výrobků)
poslední aktualizace: 4.1.2022


Přihlásit