Test kuchyňských robotů s ramenem 2021

Publikováno v časopise 12/2021

V prosinci se řada domácností mění na pekařskou a cukrářskou dílnu. Za provoněným bytem a prostřenou sváteční tabulí je ale spousta práce. Pomocnou ruku nabízejí kuchyňské roboty s ramenem a právě na ně jsme se zaměřili v aktuálním testu. Všech 20 robotů prošlo zkouškami kvality zpracování surovin, obsluhy, hlučnosti, konstrukčního zpracování či zátěžovým testem. Opět se ukázalo, že nejlepší výkony nemusejí být výsadou nejdražších modelů.

Po dvou letech jsme opět poslali do laboratoře jedny z nejvšestrannějších kuchyňských pomocníků – roboty s ramenem. Nejčastěji přikládají rameno k dílu u pečení, příprava těsta či krémů je jejich královskou disciplínou. Díky různorodému příslušenství ale dokážou zastat i řadu dalších úkolů.

Otestovali jsme 20 robotů z různých cenových kategorií a s různým rozsahem dodávaného příslušenství. Zastoupení tak našly modely se základní výbavou i s rozsáhlejším arzenálem funkcí. Testovací program zůstal od posledního testu (dTest 12/2019) beze změny, takže výsledky dříve i aktuálně publikovaných modelů můžete navzájem porovnávat v naší webové databázi.

Kolik funkcí máš, tolikrát jsi robotem

Kuchyňský robot s ramenem patří mezi rozměrnější kuchyňské přístroje. Charakteristická je pro něj konstrukce s výklopným ramenem, na které se nasazují různé nástavce, a pod ní umístěná mísa. Všechny modely podrobujeme zkouškám šesti základních funkcí, ke kterým řadíme zadělávání těst na koláč, chléb a palačinky, dále šlehání sněhu z bílků a šlehačky a také přípravu majonézy.

Práce mnohých robotů tím ale zdaleka není u konce. V závislosti na přibaleném příslušenství testujeme i další disciplíny, jako sekání, krájení, strouhání, mixování či odšťavňování. Ani tím však škála funkcí robotů s ramenem nutně nekončí, v nabídce najdete také řadu dalšího příslušenství.

A jak testované přístroje dopadly v praxi? Za hlavní zkoušku – zpracování surovin – jsme rozdali dobré a uspokojivé známky, ale také jednu dostatečnou. Potěšující zprávou je, že ve skupině dobře hodnocených robotů figurují vedle drahých přístrojů i ty levnější. Cena kuchyňských robotů s ramenem se totiž pohybuje ve velmi širokém rozpětí, z čtyř tisíc korun se může vyšplhat i na dvacet tisíc či více.

V domácnostech, kde se hodně peče či vaří, má spolehlivý pomocník cenu zlata. Pokud přemýšlíte o pořízení kuchyňského robotu s ramenem, doporučujeme nahlédnout do výsledků aktuálního testu. Praktické rady najdete také v našem Nákupním průvodci.


Testované výrobky - kuchyňské roboty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kuchyňské roboty s ramenem (57 výrobků)
poslední aktualizace: 30.12.2022


Přihlásit