Test robotických vysavačů 2021

Publikováno v časopise 11/2021

Klasické podlahové vysavače v našich končinách pořád hrají prim. V posledních letech se však stále častějšími spoluobyvateli českých domácností stávají robotické vysavače. Jde o zajímavé přístroje, které vám mohou ušetřit dost práce. Běžný úklid drobných nečistot zvládnou s přehledem, zázraky však nečekejte. Zvláště koberce stále dělají robotům problémy. Některé se navíc v místnostech s větším množstvím překážek pořád chovají poněkud nemotorně.

Robotické vysavače, placatí uklízeči povětšinou kulatého tvaru, tvoří stále významnější procento prodejů na trhu s vysavači. Od klasických podlahových i od tyčových vysavačů na baterie (testy těchto typů jsme přinesli v zářijovém a říjnovém vydání) se samozřejmě podstatně liší.

Dovedou uklízet samy, a ušetřit vám tak někdy poněkud fádní práci. Jde v podstatě o elektronické smetáčky vybavené (obvykle) několika štětičkami, kterými vmetávají nečistoty do nasávacího otvoru. Kapacita prachové nádobky je v porovnání s podlahovými vysavači pochopitelně o poznání menší. Jde tak o spotřebiče vhodné spíše na častý úklid menšího množství nečistot.

Tentokrát vám přinášíme test hned 34 robotických vysavačů různých značek s různou úrovní výbavy. Nejlevnější testovaný vysavač se prodává za 3000 Kč, nejdražší vás přijde přibližně na 40 000 Kč.

Testovací program od minulé publikace nedoznal žádných změn.


Testované výrobky - robotické vysavače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Robotické vysavače (136 výrobků)
poslední aktualizace: 3.11.2022


Přihlásit