Test dětských autosedaček 2021 II

Publikováno v časopise 11/2021

V druhé letošní várce výsledků dětských zádržných systémů vám představujeme 17 modelů známých značek. Jako obvykle jsme i tentokrát nechali prověřit bezpečnostní aspekty sedaček pro miminka, batolata i odrostlejší děti. Potěší, že na rozdíl od několika předešlých testů jsme tentokrát nenarazili na sedačku, která by zcela propadla v nárazových zkouškách.

Autosedačky patří mezi stálice dTestu. Již řadu let vám ve spolupráci s největším evropským autoklubem ADAC přinášíme výsledky nejprestižnějších a výrobci i spotřebiteli nejrespektovanějších testů dětských zádržných systémů na našem kontinentu. Také ve druhé letošní várce dětských autosedaček byly prověřeny výrobky pro nejmenší děti, batolata a děti chodící do školky i do školy. Výsledky byly tentokrát o něco příznivější než obvykle.

Na první místo samozřejmě stavíme bezpečnost sedaček. Na rozdíl od zkoušek prováděných jinými institucemi jde o testy daleko komplexnější. Kromě samotných nárazových zkoušek je každý model podroben testům obsluhy a ergonomie a také chemické analýze. Všechny tyto vlastnosti totiž mohou v konečném důsledku ovlivnit celkovou bezpečnost i pohodlí dětí.


do 1 roku (porovnat)

přibližně do 18 měsíců (porovnat)

do 12 let (porovnat)

od 1 do 4 let (porovnat)

od 1 do 12 let (porovnat)

18 měs. až 12 let (porovnat)

4 až 12 let (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Autosedačky (70 výrobků)
poslední aktualizace: 25.10.2022


Přihlásit