Test digitálních kompaktů a zrcadlovek 2009

Publikováno v časopise 12/2009

Fotoaparáty patří mezi zboží, které se hojně nakupuje. Jejich uživatelé jsou různí. Někteří chtějí udělat několik fotek z oslav či z dovolené a stačí jim jednoduchý kompakt. Jiní se snaží o téměř umělecké fotografie. Podle toho si každý svůj fotoaparát vybírá. Rozdíly v pořizovacích nákladech jsou obrovské. Ale co kvalita? Odpovídá vždy ceně? Náš test si tentokrát vzal na mušku 105 různých fotoaparátů a má pro vás výsledky.

Co jsme v našem testu zjistili o digitálních kompaktech a zrcadlovkách?


Jednoduché kompakty: Amatérům tento fotoaparát bude stačit. Sice kvalita snímků je většinou jen uspokojivá, ale najdete tu i kvalitnější přístroje. Oceníte také praktické rozměry, nízkou hmotnost a snadné ovládání.

Pokročilé kompakty: Jde o větší a těžší přístroje s elektronickým hledáčkem a displejem. Snímky tu jsou o něco kvalitnější. Více vám o jednotlivých přístrojích prozradí náš test.

Digitální zrcadlovky a systémové fotoaparáty: Pokud to s fotografováním myslíte opravdu vážně, určitě sáhněte po digitální zrcadlovce. Dejte si však pozor na levné objektivy, které nemají příliš velkou kvalitu. Digitální zrcadlovky mají také dnes konkurenci v podobě fotoaparátů s výměnnými objektivy a kvalitními hledáčky. Který výrobek si tedy vybrat?

TEST je tu pro vás. Tentokrát se zaměřil na bližší zkoumání digitálních kompaktů a zrcadlovek. Který výrobek je pro vás nejlepší? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Testované výrobky - fotoaparáty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Starší testy fotoaparátů (357 výrobků)
poslední aktualizace: 1.6.2010


Přihlásit