Test tyčových vysavačů 2021

Publikováno v časopise 10/2021

Klasické sáčkové a bezsáčkové vysavače, jejichž test jsme publikovali v září, v českých domácnostech stále hrají prim. Postupem času jim však vyrůstá konkurence v podobě tyčových vysavačů. Jejich nespornou výhodou je fakt, že se vám při vysávání pod nohy nemotá přívodní kabel. Náročným laboratorním testům jsme podrobili 27 modelů známých i méně známých značek. S klidným svědomím však můžeme doporučit pouze zlomek z nich. K hlavním problémům patřila zejména slabá výdrž baterie.

Naše testy sice ukazují, že samotný sací výkon nemusí být rozhodující, rozdíly v síle sání u podlahových a tyčových modelů však vzbuzují pochybnosti. Považte – sací výkon tyčových vysavačů v tomto vydání se pohybuje mezi necelými pěti a 97 watty, zatímco u aktuálně testovaných sáčkových a bezsáčkových přístrojů (viz minulé vydání) byl rozptyl 96–240 wattů.

Na sliby výrobců nedáme, a tak jsme vybrané tyčové vysavače podrobili zevrubným zkouškám vysávání, obsluhy, spotřeby, výdrže baterie a také hlučnosti. Řada zkoušek je shodná s těmi, které znáte z testu klasických vysavačů. Vzhledem ke specifikům tyčových modelů jsme však testovací program museli upravit. Výsledky tudíž nejsou přímo srovnatelné s výsledky testování vysavačů z minulého měsíce.


Testované výrobky - tyčové vysavače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tyčové vysavače (119 výrobků)
poslední aktualizace: 4.8.2022


Přihlásit