Test digitálních videokamer 2009 (II.)

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2009

Chcete kameru se skutečně kvalitním obrazem? Budete muset sáhnout hlouběji do kapsy a i tak je třeba pečlivě vybírat, abyste se svým přístrojem byli spokojení. Prozradíme vám, které kamery jsou nejkvalitnější.

Co zjistil náš test o videokamerách?


Kamery s kvalitním detailem: Pořídíte-li si kameru, která je zaměřená na detail, získáte pětkrát větší detail než s kamerou mající standardní rozlišení. Chcete-li se však touto kvalitou pokochat, musíte mí také televizor s vysokým rozlišením. Možná i vám se bude hodit kamera, která má možnost i běžného rozlišení, které vám umožní nahrávku rychleji zpracovat na počítači.

Nejlepší a nejdražší modely: Pokud jste ochotni si připlatit, získáte kameru, která má kromě vysokého rozlišení i velkou kapacitu pevného disku a další vychytávky, které oceníte i na vašich cestách. Prozradíme vám, které kamery nejlépe obstály v našem testu.

Kvalitní baterka: Důležitou vlastností, která se vám bude zamlouvat, je také dlouhá provozní doba.  I na toto hledisko jsme se při našem testování zaměřili.

Fotoaparát versus kamera: Lze využívat kameru i jako fotoaparát? Všechny testované modely fotografovat umí, ale výbornou kvalitu fotografií s nimi nezískáte. Možná časem budou kamery v tomto směru více propracované.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na kvalitní videokamery, které vám mají poskytnou téměř profesionální nahrávky. Které jsou nejlepší? Předplaťte si náš test a budete to vědět.


Videokamery starší (porovnat)

Videokamery 2009 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Videokamery 2009 (115 výrobků)
poslední aktualizace: 13.9.2010
Videokamery starší (182 výrobků)
poslední aktualizace: 1.12.2009


Přihlásit