Test PC monitorů 2021

Publikováno v časopise 9/2021

Doba, kdy bude sluneční svit opět nedostatkovým zbožím, se neodkladně blíží. V temnu dlouhých podzimních a zimních večerů spoustě z nás kromě našich blízkých vnesou doslova světlo do života také počítačové monitory. Který si ale vybrat? Otestovali jsme dvě desítky modelů ve dvou rozšířených rozměrech.

Uplynulý rok zrovna nepřál lidem, kteří z jakéhokoliv důvodu sháněli nový počítač. Kritický nedostatek mnohých komponent vyhnal jejich ceny do astronomických výšin. Kde tedy v této těžké době při pořízení PC sestavy ušetřit? Na periferiích. Například u monitorů k výraznějšímu růstu cen nedošlo. A pokud budete vybírat pečlivě, slušné kousky za rozumnou cenu jistě najdete.

Abychom vám s výběrem pomohli, nechali jsme pro vás otestovat dvacet monitorů ve specializované laboratoři. Na trhu naleznete záplavu nejrůznějších displejů. Některé díky rozlišení a dobře zpracovaným barevným profilům vyhoví grafikům. Jiné díky rychlé odezvě a obnovovací frekvenci potěší zejména hráče. V obou případech se jedná o nástroje, které mají jisté speciální určení, jež obvykle výrazně navyšuje pořizovací cenu. Proto jsme se v testu zaměřili na produkty pro běžné uživatele. Vybrali jsme po deseti monitorech s úhlopříčkami 24 a 27 palců a s rozumnou cenovkou.

Od posledního testu monitorů jsme lehce upravili náš testovací program. Nejvýraznější změnou je, že dílenské zpracování již nemá vlastní kategorii zkoušek. S monitory se pohybuje spíše ojediněle, není tedy tak důležité, aby měly povrch z kvalitních materiálů nebo extra promyšlený design. Zkoušky dílenského zpracování jsou nově zahrnuty v hodnocení obsluhy. Jak si tedy monitory v jednotlivých zkouškách vedly?


monitory s úhlopříčkou 24 palců (porovnat)

monitory s úhlopříčkou 27 palců (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

PC monitory (20 výrobků)
poslední aktualizace: 2.9.2021


Přihlásit