Test sušiček prádla 2021

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2021

Ne každý má možnost nebo vůli nechávat prádlo sušit na sušáku nebo venku na šňůře. Součástí stále většího počtu českých domácností jsou sušičky prádla. Ani letos jsme je nezapomněli nechat otestovat, laboratorními zkouškami prošlo 26 nových modelů. Potěšilo nás, že více než polovina získala dobré hodnocení. Kvalitní spotřebič dnes seženete i pod 12 tisíc.

Přesně po roce vám přinášíme zbrusu nový test kondenzačních sušiček. Zatímco loni se do výběru dostal i jeden model vybavený topným tělesem, letos ve výsledkové tabulce naleznete pouze sušičky s tepelným čerpadlem. Důvod je prostý, přístroje s topným tělesem jsou vymírající druh a modely s tepelným čerpadlem je co nevidět zcela vytlačí z trhu.

Aktuální test zahrnuje 26 nových modelů sušiček. Jejich průměrná cena se v době uzávěrky pohybovala mezi necelými 11 000 a 29 000 Kč. Kapacita bubnu pro bavlněné prádlo je u nejmenších sušiček 7 kg, u těch větších 9 kg. V případě látek z umělých vláken je maximální náplň menší, zhruba 3 až 4,5 kg.


Testované výrobky - sušičky prádla (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sušičky prádla (114 výrobků)
poslední aktualizace: 1.9.2022


Přihlásit