Test televizorů 2021

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2021

Testy televizorů nepolevují a laboratoř nás nadále poctivě zásobuje výsledky nejnovějších přístrojů různých značek, cen, úhlopříček i vybavení. Obvykle se v časopisu věnujeme zejména středním velikostem, tentokrát jsme se podrobněji podívali na nově vyzkoušené velké televizory s 65palcovou úhlopříčkou. Tabulku jsme pak doplnili také výsledky několika malých modelů. Všechny televize zveřejněné v tomto vydání byly otestovány mezi říjnem 2020 a červnem 2021. Mnoho dalších pak najdete na našem webu.

Stovky otestovaných TV

Na www.dtest.cz/televize najdete výsledky stovek dalších nově i dříve testovaných televizorů různých velikostí, detailnější hodnocení zkoušek, přehled vybavení a v testu použité optimální nastavení. Výsledky jsou dostupné předplatitelům.

Všechny televizory, nehledě na cenovku, nabízené funkce nebo velikost, procházejí stejnou testovací procedurou. V hlavní roli je pochopitelně obraz, ke slovu ale přijdou i zkoušky kvality zvuku či snadnosti obsluhy. Kromě toho laboratoř prověřuje počty tunerů a možnosti připojení, měří spotřebu energie a kontroluje schopnosti přehrávání multimédií a smart funkce.

Přímé srovnávání televizorů velkých a malých rozměrů by pochopitelně nedávalo příliš smysl – kdo hledá 40palcový přístroj, toho 65palcová obrazovka nezajímá a naopak. Z tohoto důvodu televize třídíme do velikostních kategorií.

V poslední době jsme se v časopisu věnovali především středně velkým až větším TV o úhlopříčkách 45–55 palců. V těchto rozměrech na trh proudí zřejmě největší počet modelů. Víme však, že řada z vás se zajímá i o větší, nebo naopak výrazně menší TV přijímače. Proto jsme se tentokrát rozhodli vykročit ze zajetého trendu a ve velké výsledkové tabulce zveřejňujeme dvě kategorie: 24–32 palců a 65 palců.

Kromě zmíněných velkých a malých televizorů do databáze samozřejmě přibyly i tradiční nejpočetnější kategorie, které naleznete v naší webové databázi.


TV o úhlopříčkách 61–81 cm (24–32 palců) (porovnat)

TV o úhlopříčce 165 cm (65 palců) (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Televizory 2020–2022 (343 výrobků)
poslední aktualizace: 31.3.2021


Přihlásit