Bělidla na zuby se vyrábějí v nejrůznějších formách, například jako gel na speciálních proužcích. Existují také stříkačky či plněná pera s kartáčkovým aplikátorem.
Spotřebitelská organizace Which? zkoumala obsah 36 produktů určených k domácímu bělení zubů koupených na AliExpress, Amazon, eBay a Wish. 58 % výrobků obsahovalo problematické chemikálie v nadměrných dávkách, a to nezávisle na tržišti, kde jsou výrobky nabízeny. V 21 bylo více peroxidu vodíku, než je povolená norma (0,1 %). 11 vzorků obsahovalo více než 6 % peroxidu vodíku, což je horní hranice pro profesionální přípravky určené k aplikaci odborníkem v zubařské ordinaci. Šest nejnebezpečnějších bělicích prostředků mělo více než stokrát více peroxidu vodíku, než je povoleno. Dva testované produkty obsahovaly přibližně 30 % peroxidu vodíku neboli třistakrát více, než je norma pro zubní bělidla pro domácí použití.
Naopak 12 vzorků sledovanou látku neobsahovalo vůbec. Pouze ve třech bylo množství peroxidu vodíku v povolených mezích.
Jednoznačně nejhůře se v testu vedlo šesti produktům. Bělící gel ve stříkačce z Oral orthodontic materials store (AliExpress) obsahoval 30,7 % peroxidu vodíku. Gel na bělení zubů ve stříkačce Sunup z obchodu Expsmile (AliExpress) měl 29,7 % peroxidu vodíku. V bělícím gelu ve stříkačce od ZZ Shiny (AliExpress) bylo 14,3 % peroxidu vodíku. Obchod BMT (AliExpress) nabízí gely ve stříkačce s 6 %, 12 %, 16 %, 25 % nebo 35 % peroxidu vodíku, ale v 35% vzorku test objevil pouze 13,9 % této látky.Bělící pásky Crest 3D Whitestrips z obchodu Yougo (Wish) obsahovaly 13,2 % peroxidu vodíku. Bělící pera z Dear Beauty (AliExpress) obsahovaly 10,6% peroxidu vodíku.
Původní článek s dalšími podrobnostmi najdete zde.