Test přenosných bezdrátových reproduktorů 2021

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2021

Ať už za to může čirá nenávist ke kabelům, honba za nejlepším umístěním zdroje zvuku vzhledem k akustice místnosti, nebo funkce hlasových asistentů, mnoho bezdrátových reproduktorů si kromě parku, párty nebo pikniku najde místo také v domácnosti. Mezi nejnověji otestovanými modely tedy naleznete i takové, jejichž výbava a design napovídají, že se jim nejvíce líbí pod střechou.

Na rozdíl od jiných segmentů chytré elektroniky (například hodinek) výrobci bezdrátových reproduktorů evidentně netrpí nedostatkem prostoru pro inovace. I když je poslech hudby přes bezdrátovou technologii bluetooth stále to, co od bezdrátových reproduktorů očekáváme především, dnes už některé kousky umějí mnohem více. Část produktů se například umí s jinými přístroji spojit přes wi-fi, čímž se výrazně rozšiřuje okruh zařízení, která lze použít jako zdroj zvuku. Řada přístrojů také dokáže plnit funkci hlasového asistenta, který vám pomocí ovládání hlasem například vyhledá informaci na internetu nebo zapíše poznámku do kalendáře.

Podobné funkce jsou ale většinou natolik specifické, že pokud spotřebitel hledá přístroj podporující právě tu či onu, většinou nemá na výběr z mnoha možností. Proto se při testování přenosných bezdrátových reproduktorů stále věnujeme především základům. Zjišťujeme, jak jsou na tom s kvalitou reprodukce, jednoduchostí obsluhy, výbavou i mobilitou. Testovací program zůstal nezměněn, výsledky lze srovnávat s dříve testovanými produkty. Jak si tedy výrobky v nově otestované várce vedly?


Testované výrobky - přenosné bezdrátové reproduktory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Přenosné bezdrátové reproduktory 2019–2021 (80 výrobků)
poslední aktualizace: 3.6.2021


Přihlásit