Test chytrých hodinek a náramků 2021

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2021

Mnozí celou zimu čekali „zakleknuti v blocích“ na konec mrazivého počasí (i některých protipandemických opatření), aby mohli vyrazit za sportem. A vypadá to, že čas konečně nadešel. Pokud hledáte pomocníka, který změří každou vaši sportovní aktivitu, nebo jen přístroj, jenž vás provede dnem, právě pro vás je tento test. Náročným zkouškám jsme podrobili další várku chytrých hodinek a náramků.

Někdy i nás fascinuje, jak rychle a kvalitně dokážou některé části trhu řešit problémy, které jiné části vytvořily. Například mnohé nové mobilní telefony se už pro svou velikost ani nevejdou do kapes. Chytré hodinky a náramky jsou potom způsobem, jak použití mobilního telefonu při určitých činnostech zpříjemnit či zcela nahradit. Náruživé běžce například potěší, že mnoho hodinek již dnes umí i bez mobilního telefonu samo sledovat trasu podle GPS. Šikovnou funkcí je také možnost lokálního ukládání a přehrávání skladeb, včetně hudby ze streamingových služeb.

Při výběru chytrých hodinek a náramků ale může být rozhodujících faktorů mnohem více než jen přítomnost nejrůznějších senzorů a hraček pro sportovce. Proto se při testování věnujeme i chytrým funkcím, spojení s mobilními telefony a zpracování mobilních aplikací. Pozornost samozřejmě věnujeme také základním vlastnostem, jako jsou výdrž baterie nebo kvalita zpracování. Náš testovací program se od posledního testu (dTest 2020/12) nezměnil, výsledky testovaných chytrých hodinek a náramků v tomto čísle tedy lze srovnávat se všemi výsledky publikovanými v roce 2020.


chytré hodinky (porovnat)

chytré náramky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Chytré náramky (16 výrobků)
poslední aktualizace: 2.12.2021
Chytré hodinky 2020–2022 (72 výrobků)
poslední aktualizace: 2.6.2022


Přihlásit