Test praček s předním plněním 2021

Publikováno v časopise 4/2021

Testy klasických volně stojících praček s předním plněním dTest provázejí prakticky od samého počátku. Po dvouleté pauze je znovu zařazujeme i do tohoto vydání. Také tentokrát nás zajímala účinnost a doba praní, efektivita máchání a odstřeďování, snadnost obsluhy, spotřeba vody i elektřiny a také hlučnost. Vyšší cena obvykle znamená především lepší výbavu, ne však nutně lepší schopnost prát. Zaměřili jsme se na pračky do 23 tisíc korun, dobré hodnocení získaly i modely s cenovkou pod deset tisíc.

Před rokem jsme vám v časopisu přinesli test praček s vrchním plněním, letos představujeme výsledky zkoušek modelů s předním plněním. V tabulce naleznete celkem 30 modelů známých značek. Nejlevnější testovaná pračka stojí necelých šest tisíc, nejdražší zhruba 23 tisíc.

Testovací program praček zůstává už několik let neměnný, výsledky nově otestovaných výrobků jsou proto plně srovnatelné s těmi staršími. Pokud vás výběr modelů do časopisu nezaujal, doporučujeme podívat se do naší webové databáze, kde naleznete takřka stovku dalších


Testované výrobky - pračky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pračky (164 výrobků)
poslední aktualizace: 30.6.2022


Přihlásit