Test mobilních telefonů 2021

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2021

I když na trhu s mobilními telefony rozhodně není vše růžové, v poslední době jen zřídka nacházíme nepovedené produkty. Dokonce i mezi levnějšími přístroji se často objeví kus, který stojí za pozornost. Změnila na tom něco nejnovější vlna laboratorně otestovaných mobilů? Přesvědčte se sami.

Pokud máte menší kapsy nebo drobnější ruce a vybírali jste v uplynulých několika letech mobilní telefon, mohl to pro vás být nepříjemný zážitek. Není to tak, že by kompaktní telefony byly dostupné pouze v nižších cenových kategoriích. Menší smartphony totiž na nějakou dobu zcela zmizely z trhu. Pár let jste spásu mohli najít v telefonech Sony Xperia Compact, i ty ale s řadou XZ2 jaksi „nakynuly“. Kdo by to byl řekl, že s dalším skutečně kompaktním smartphonem přijde na trh zrovna Apple. Všichni, kterým lezou přerostlé placky v kapsách na nervy, pro jednou doufali, že se zbytek trhu modelem iPhone 12 mini inspiruje. Ostatní výrobci se ale rozhodli převzít jinou vlastnost nových zařízení Apple – absenci nabíjecího adaptéru v balení.

Přelom let 2020/21 je začátkem období, kdy si můžete pořídit mobilní telefon za desítky tisíc korun a potom si připlatit za luxus, že jej nabijete z elektrické zásuvky. Nebudeme se věnovat tomu, zda jsou prohlášení výrobců o ekologičnosti tohoto řešení validní. Na díry v této argumentaci už poukázalo mnoho jiných médií. Faktem ale je, že se nepřítomnost nabíjecího adaptéru u některých přístrojů podepsala i na našem testování. Dříve jsme rychlost nabíjení mobilů měřili s dodávaným příslušenstvím. To nyní u některých modelů není možné. Pokud tedy v našem testu vidíte telefon, který v balení nabíječku neobsahuje, nabíjení jsme testovali s dokoupenou originální rychlonabíječkou výrobce. Až na tuto drobnost se náš testovací program nezměnil, výsledky testu jsou tedy zcela srovnatelné s testy předešlými.


telefony nad 10 000 Kč (porovnat)

telefony od 5000 do 10 000 Kč (porovnat)

telefony do 5000 Kč (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony 2018–2020 (318 výrobků)
poslední aktualizace: 29.10.2020


Přihlásit