Test vrtaček 2021

Publikováno v časopise 3/2021

S nevyhnutelným příchodem jara se blíží také období, ve kterém po zimě znovu ožijí domácí dílny, kůlny, garáže, chaty, sklepy, zkrátka obvyklá působiště kutilů. A každý kutil mimo jiného potřebuje také spolehlivou a výkonnou vrtačku. V aktuální várce produktů jsme otestovali drátové i bezdrátové přístroje. A nestačili jsme se divit, jak málo některé vrtačky vydrží.

Na vrtačky jsou v současnosti kladeny stále vyšší nároky. Lidé si totiž pomalu zvykají na to, že s nimi elektronická zařízení komunikují přes mobilní telefon a tento trend se nevyhnul ani vrtačkám. Mobilní technologie ve vrtačkách jsou ale stále ještě v plenkách a zdaleka nejdůležitější na přístrojích stále je, aby díry v materiálu vytvářely s rychlostí kulometu. Tomu je také přizpůsobeno naše testování.

Oproti předešlým létům jsme lehce pozměnili náš testovací program. Pro zkoušky šroubování do dřeva nově používáme borovicové dřevo. Dílčích změn doznaly i zkoušky výdrže, při kterých navíc při šroubování přidáváme hodinovou pauzu po každých 50 zašroubovaných vrutech. Aktuální výsledky tedy nejsou zcela srovnatelné s předešlými testy, klíčové části zkoušek ale zůstávají a testovaným produktům nedají nic zadarmo.

Otestovali jsme akumulátorové i síťové vrtačky všech cenových kategorií. Mezi akumulátorovými naleznete přístroje s příklepem i bez příklepu. Kromě vrtání nás zajímala také snadnost manipulace s přístroji. Bateriové modely jsme navíc podrobili zkouškám dodávaných akumulátorů i nabíječek. A nechyběla ani Achillova pata nesčetného množství přístrojů – zkoušky zpracování a bezpečnosti. Zejména zátěžové testy opět ukázaly, že reálná životnost vrtaček může být jeden lidský život nebo také jeden trochu náročnější den v dílně.


akuvrtačky s příklepem (porovnat)

akuvrtačky bez příklepu (porovnat)

síťové vrtačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vrtačky (64 výrobků)
poslední aktualizace: 4.3.2021


Přihlásit