Test napařovacích žehliček a parních generátorů 2021

Sdílejte

Publikováno v časopise 3/2021

Představuje pro vás žehlení relax a meditaci, nebo spíš rutinu a povinnost? Ať je tomu jakkoli, společným jmenovatelem všech žehlicích prožitků je touha po spolehlivém a efektivním přístroji, který hladce klouže po tkanině. Pokud při krocení pomačkaných textilií přemýšlíte o novém pomocníkovi, čtěte dál. Otestovali jsme 23 napařovacích žehliček, devět parních generátorů i dva napařovače oděvů. Liší se zejména v parních výkonech a našli jsme i takové, kterým došel dech v zátěžové zkoušce.

Další žehličky a parní generátory na webu

V naší webové databázi na www.dtest.cz/zehlicky naleznete výsledky 29 dříve otestovaných modelů, které jsou s těmi aktuálně otestovanými plně srovnatelné. Výsledky jsou dostupné předplatitelům.

Hlavním problémem, který ukončuje životní pouť napařovacích žehliček, bývá zanesení parních cest a protékání. Byť životnost přístrojů do značné míry závisí na četnosti žehlení, tvrdosti vody a péči, kterou jim věnujeme, v našem testu měly všechny spotřebiče stejnou startovní čáru a absolvovaly stejný závod. Jinými slovy, další várku žehlicích zařízení jsme podrobili výzvám a testům, abychom zjistili, které svým uživatelům nepřinesou zklamání.

Jak dopadly nejnovější napařovací žehličky a parní generátory? Zajímá vás, jak se předvedly vertikální napařovače? Výsledky najdete v našem testu.


žehličky (porovnat)

parní generátory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Žehličky a parní generátory (114 výrobků)
poslední aktualizace: 30.3.2023


Přihlásit